Az elmúlt hónapokban rengetegen kerestetek meg azzal, hogy elakadtatok. Hogy jött a köd, a bizonytalanság, és egy-egy nehéz szituációban egyszerűen nem látjátok a kiutat, a tiszta valóságot. Én pedig makacsul és szigorúan tartottam a határomat: nem vállalok egyéni konzultációt. Erre a saját belső terem és energiám védelme miatt továbbra is szükségem van, így ez a rész nem változik.
De közben sokat ültem ebben a csendben, és az történt, hogy egyszerűen megszólalt a szívem. Pontosan tudom, milyen az, amikor az ember vakvágányon van, amikor tehetetlenül kaparja a falat, és kell valaki. Nem egy guru, aki megmondja a tutit, és nem is egy spirituális simogatás, ami megnyugtat a langyos hazugságban. Hanem egy tiszta tükör, ami megmutatja az igazságot. Mert az igazság nem bántani akar, hanem felszabadítani. Látni akartam, hogyan tudok nektek segíteni úgy, hogy ne sérüljenek a határaim, de mégis oda tudjam adni azt a tiszta jelenlétet, amire szükségetek van.
Arra jutottam, hogy találkozzunk félúton. Megnyitom a kaput az egyéni írott olvasások előtt.
Azért választottam ezt a formát, mert az írott szónak elképesztő, maradandó súlya van. Nem egy elillanó beszélgetést kapsz tőlem, amit másnapra elfelejtesz, hanem egy mélyre ásó, részletes PDF dokumentumot. Ezt elmentheted a telefonodra, és ott lesz veled. Amikor hetek vagy hónapok múlva újra elbizonytalanodnál, vagy megpróbálnád becsapni magad, csak megnyitod, visszaolvasod, és a szavak azonnal visszarántanak a valóságba. Ez az a pillanat, amikor le tudod tenni a telefont, és képes leszel végre nemet mondani ott, ahol eddig igent mondtál, vagy elindulni ott, ahol eddig egy helyben álltál. Nem miattam. Hanem azért, mert a sorokon keresztül meglátod a saját belső erődet.
Nem leszek kíméletes, nem fogok mézesmadzagot húzni, mert azzal csak az áldozatszerepben tartanálak – te pedig nem vagy áldozat. Sosem voltál elromolva. Csak azt fogom leírni, ami valóban ott van a teredben, de ezt a legnagyobb szeretettel és egyenrangúsággal teszem.
Hogy lássátok, ez hogyan működik a gyakorlatban: Lent, a kommentek között találtok egy jelentkezési űrlapot. Ott teljesen őszintén leírhatod a szituációdat, a kérdésedet, vagy azt a pontot, ahol úgy érzed, most teljesen vakon vagy. Nyugodtan nyílj meg, biztonságos, tiszta térben vagy! Ennek az olvasásnak a díja fixen 11 000 forint, amit az űrlapon található számlaszámra tudsz utalni. Ez az anyagi határ és csere kell ahhoz, hogy a tiszta áramlás megmaradjon, és mindketten elköteleződjünk a folyamat mellett. Amint beérkezik az utalás, én leülök a kártyákkal, és 3-5 munkanapon belül e-mailben küldöm a névre szóló, részletes elemzésedet.
Ez az ajtó mostantól nyitva áll előttetek. Köszönöm nektek, hogy inspiráltatok, és megmutattátok ezt a középutat! Várlak titeket nagyon nagy szeretettel, ha készen álltok arra, hogy letépjük a leplet, és rálássatok a saját igazságotokra!
👇 A regisztrációs űrlapot az első kommentben éritek el. 👇
Ha pedig kérdésetek van, kérlek keressetek üzenetben!
Ahol a szívem találkozik a valósággal – Mostantól szabadon.
Vannak pillanatok, amikor az ember eljut a saját faláig, és rájön: a falat nem megmászni kell, hanem egyszerűen csak hagyni, hogy leomoljon.
Sokáig próbáltam megfelelni egy olyan képnek, amit nem én festettem. Azt mondták, ha nem kérek „elég” pénzt azért, amit adok, akkor nem értékelem magam. Hogy a tudásnak ára van, a spirituális tartalomnak pedig tarifája. Én pedig hittem nekik. Beálltam a sorba, hirdettem a szolgáltatásaimat kisebb vagy akár hatalmas összegekért, figyeltem a szabályokat, és próbáltam eljátszani a sikeres vállalkozót.
De miközben kifelé minden „profinak” tűnt, belül egyre szűkebb lett a tér. Minden fizetési fal, amit emeltem, egy-egy béklyó volt a saját csuklómon. Mert hogyan is mérhetném forintban azt a csendet, amit egy meditáció alatt érzel? Hogyan kérhetnék vámot egy olyan felismerésért, ami nem az enyém, csak rajtam keresztül érkezik?
Ma ez a betonfedő végleg átszakadt bennem.
Nem haraggal lépek ki ebből, és nem ítélkezem azok felett, akik más utat járnak. Ez nem róluk szól, hanem rólam és rólatok. Arról a mély, tiszta szeretetről és háláról, amit akkor érzek, amikor alkothatok nektek. Rájöttem, hogy az én utam nem a tranzakciókról szól, hanem a tiszta kapcsolódásról. Ez az én igazságom.
Amikor szembejött velem Janka Sára Molnár posztja, ahol leírta, hogy ő is mindent ingyenessé tesz, az nem csak egy inspiráció volt. Az a végső lökés volt a szakadék szélén, ami után rájöttem: nem zuhanok, hanem repülök. Megéreztem azt a tágulást és békét, amit csak a teljes elengedés adhat meg.
Döntöttem: Mától minden digitális tartalom, meditáció és kódfejtő gyakorlat teljesen ingyenes és szabadon hozzáférhető lesz számotokra.
Szeretném, ha tudnátok: ez a döntés a szívemből fakad. Azt akarom, hogy ne legyen több kerítés. Hogy az is hozzáférjen a belső békéjéhez, akinek most egyetlen forintja sincs rá. Hiszek abban, hogy a rendszer (a YouTube és a Facebook) fenntartja majd az alkotásomat a nézettségen keresztül, a többit pedig rábízom az áramlásra.
Hogyan lehetsz részese ennek az új szabadságnak?
Mostantól nincsenek tarifák, csak lehetőségek. Ha érzed a hálát azért, amit tőlem kapsz, kétféleképpen is támogathatod, hogy ez az út folytatódhasson:
1. A legnagyobb segítség, ami neked semmibe nem kerül: Egy megosztás, egy feliratkozás vagy egy őszinte hozzászólás. Ezzel segítesz az algoritmusnak, hogy még több emberhez elvigye ezeket a szavakat. Kérlek, csatlakozz hozzám a YouTube csatornámon is, mert itt olyan mély tartalmakat és meditációkat is megosztok, amik máshol nem elérhetőek.
2. A szabad felajánlás: Ha megteheted, és szívesen lennél a támogatója annak, hogy ez a tudás mindenki számára ingyenes maradhasson, a Donably oldalamon bármilyen összeget felajánlhatsz (link a kommenteknél). Legyen az 100 forint vagy bármi, amit te örömmel, könnyű szívvel adsz. Minden forint segít fenntartani a technikai hátteret és az áramlást.
Végre szabadon lélegzem. Megszűnt a kényszer, hogy „eladjam” magam, és maradt a tiszta alkotás öröme. Köszönöm, hogy itt vagytok, és hogy lehetővé teszitek nekem ezt a csodát.
Nézzünk a felszín alá együtt – most már tényleg korlátok nélkül!
Január 29. - Amikor minden egyszerre omlik és épül
Megvan az az érzés, amikor úgy tűnik, hogy végre indulhatnál, de valami mégis visszatart? Amikor látod a fényt, tudod, merre kéne menned, de közben érzed, ahogy valami régi összeomlik körülötted?
Itt vagyunk most.
Mostanában olyan erős az energia, mintha az univerzum azt mondaná: "Elég volt. Elég volt a húzódozásból, a félelem miatti megállásból, a 'majd később'-ből!
De tudod, mi a helyzet? Rettegünk. Rettegünk attól, hogy ha elengedjük, ami biztonságosnak tűnik, akkor mi lesz. Rettegünk attól, hogy ha végre előrelépünk, akkor felelősek leszünk a saját életünkért. És ez... ez ijesztő.
Amit senki nem mond ki: a változás nem kényelmes. Nem arról van szó, hogy egy szép reggelen felkelsz, és hirtelen minden más. Arról van szó, hogy nap mint nap érzed, ahogy a régi éned bőre már kezd szűkké válni. Ahogy az, ami eddig működött, már nem működik. Ahogy az emberek, helyzetek, minták, amiket eddig toleráltál, hirtelen elviselhetetlenné válnak.
És ez jó jel.
Azt jelenti, hogy változol. Azt jelenti, hogy növekszel. Azt jelenti, hogy végre valami őszintébb felé tartasz.
De senki nem mondja el, hogy közben ez sokszor borzasztóan fáj. Hogy közben olyan vagy, mint aki két világ között lóg: már nem vagy az, aki voltál, de még nem vagy az, akivé válsz.
Most ebben vagyunk.
Most abban a pontban, amikor a sors megkeveri a lapokat. Amikor azt hiszed, hogy kézben tartod a dolgokat, aztán jön valami váratlan, és bumm - minden más. És dühös vagy. És kimerült vagy. És nem érted, miért kell ennyire nehéznek lennie. De ha őszinte vagy magaddal - te is tudod az igazságot.
Tudod, hogy ami összeomlik, annak már régóta repedések voltak a falán. Tudod, hogy amit most el kell engedned, az már nem szolgált téged. Tudod, hogy amit most olyan félelmetesnek látsz, az valójában az, ami felé mindig is tartottál.
A jó hír? Nem vagy egyedül! Mindenki ezt érzi most. Ezt a nyomást, ezt a sürgetést, ezt a "most vagy soha" érzést.
Az univerzum most nem simogat. Lök. Mert tudja, hogy ha nem most, akkor megint elhalasztod. Megint vársz. Megint azt mondod: "majd ha biztonságosabb lesz." De soha nem lesz biztonságosabb.
A biztonság nem odakint van. A biztonság abban van, hogy megbízol magadban. Hogy tudod, bármi történik is, kezelni fogod.
Szóval mit tehetsz most? Engedj! Állj meg egy pillanatra! Nézd meg másként, amit eddig problémának láttál! Lehet, hogy amit most veszteségnek érzel, valójában helyet csinál az új számára. Lehet, hogy ami most fáj, az a régi verzió búcsúja. Lehet, hogy ami most ijesztő, az valójában a szabadság.
Megérdemled a fényt! Megérdemled a mozgást! Megérdemled azt az életet, ami TÉNYLEG rólad szól, nem arról, aminek mások szerint lenned kellene! De először rombolni kell. Először el kell engedni. Először meg kell állni és befelé nézni.
És utána? Utána mész. Végre. Teljes erővel. A saját tempódban. A saját irányodba. Ez rólad szól. Most épp ezt éled.
És hálás lehetsz érte. Mert csak azok változnak, akik elég bátrak szembenézni az igazsággal.
Te pedig itt vagy. És ez már önmagában győzelem. ❤️ Oszd meg, ha te is itt vagy velünk ebben! 🫶
Február 1-i Telihold – Amikor már nem tudod tovább becsapni magad
Van az a pont, amikor már nem tudsz tovább „megmagyarázni” dolgokat magadnak. Nem tudod tovább szép szavakkal körbetekerni. Nem tudod tovább azt mondani: „majd megértem”, „majd átalakul”, „most még így van rendjén”.
Ez a telihold ezt a pontot világítja meg. Nem drámai módon. Nem összeomlással. Hanem azzal a csendes, könyörtelen tisztasággal, amikor egyszer csak tudod.
👉 Tudod, hogy hol nem igaz, amit élsz. 👉 Tudod, hogy hol mondasz igent, miközben belül minden összehúzódik. 👉 Tudod, hogy hol maradsz, csak mert félsz attól, mi lenne, ha nem maradnál.
És ezt most már nem lehet „spirituálisan felülírni”.
Amikor az intuíció már nem suttog
Ez a telihold nem suttog. Nem kér. Nem vár.
Ez az a belső hang, ami eddig türelmes volt veled – és most egyszerűen csak kimondja: „Ez nem az.”
Nem feltétlenül azt, hogy mi a jó. Hanem azt, hogy mi nem igaz többé.
És ez sokszor fájdalmasabb, mint egy konkrét válasz. Mert a „nem” ott hagy az ürességben. Ott hagy a bizonytalanságban. Ott hagy azzal, hogy felelősséget kell vállalnod azért, amit eddig még elodáztál.
Az elfojtott vágy, amit már nem lehet tovább lenyomni
Van benned egy vágy. Nem szép. Nem „spirituális”. Nem mindig kedves.
Lehet, hogy szabadság. Lehet, hogy pénz. Lehet, hogy testiség. Lehet, hogy siker. Lehet, hogy csak az, hogy ne kelljen mindig alkalmazkodnod.
És eddig próbáltad ezt „megérteni”, „meghaladni”, „elengedni”. Ez a telihold viszont azt mondja: 👉 nem elengedni kell 👉 hanem elismerni, hogy ott van.
Nem azért szenvedsz, mert vágyakozol. Hanem azért, mert megtanultad, hogy szégyellni kell azt, ami igaz benned.
Ez nem gyógyulás – ez őszinteség Fontos: ez a telihold nem gyógyít. Nem old fel. Nem hoz megkönnyebbülést.
Ez a telihold leveti a hazugságokat. És igen – ettől egy ideig csupaszabbnak érezheted magad.
De ebben a csupaszságban ott van valami nagyon tiszta: nem kell tovább szerepet tartanod. nem kell tovább magyarázkodnod. nem kell tovább „jónak” lenned.
Elég igaznak lenni.
Mit kér tőled most a Hold?
Nem cselekvést. Nem döntést. Nem lezárást.
Hanem azt, hogy ne fordulj el attól, amit meglátsz.
Ne próbáld gyorsan értelmezni. Ne keresd a tanítást. Ne csinálj belőle „leckét”.
Csak engedd, hogy ott legyen benned az igazság – akár kényelmetlen, akár zavarba ejtő, akár félelmetes.
Ez az a pont, ahol már nem az ego beszél. És nem is a „magasabb én”. Hanem te.
Egy tér az igazság elviseléséhez
Ehhez a nyers tisztánlátáshoz készítettem egy telihold meditációt. Nem azért, hogy „jobb legyen”. Hanem hogy legyen egy megtartó tér, ahol nem kell elmenekülnöd az elől, amit érzel.
Egy tér, ahol nem kell erősnek lenned. Nem kell tudnod, mi lesz a következő lépés. Nem kell rögtön változtatnod.
Csak jelen lenni azzal, ami most igaz.
🌕 Ha érzed, hogy jól jönne ez a megtartott, csendes jelenlét, a február 1-i telihold meditációt megrendelheted 3000Ft-ért.
A részleteket az első hozzászólásban találod.
Ott találkozunk – ott, ahol már nem kell hazudnod magadnak! 🤍
📅 Holdciklus 7. nap – Növekvő holdsarló A hold folyamatosan épül, de ma nem arról van szó, hogy rohanj. Inkább arról, hogy megtaláld azt a ritmust, amiben hosszú távon tudsz haladni.
Az egyensúly nem azt jelenti, hogy minden tökéletes - hanem azt, hogy meghallod magad. Tudod, mikor kell lassítani, és mikor kell előrelépni. Ma figyelj oda erre!
Ne erőltesd azt, ami nem megy! Ha valami ellenállást mutat, az nem feltétlenül azt jelenti, hogy add fel, hanem hogy talán másképp közelítsd meg, vagy esetleg azt akarja mondani, hogy még nincs itt az ideje.
Hallgass a testedre, az érzéseidre! Amit ma megtanulsz magadról, az holnap már bölcsesség! ✨
A hold egyre erősödik, és ma különösen támogatja, hogy kilépj a bizonytalanságból. Ez nem arról szól, hogy minden tökéletes legyen - hanem arról, hogy végre megtedd azt a lépést, amit már régóta tudod, hogy meg kell tenned!
Az akadályok nem azért vannak, hogy megállítsanak, hanem hogy megmutassák, mennyire akarod! Ma van benned a kitartás. Ne gondold túl, érezd!
Tisztítsd meg a teredet - fizikailag és energetikailag! Ami nem szolgál téged, annak mennie kell...
✨ Bízz abban, hogy amit ma megteszel, azt szolgálja, akivé válsz! 🫶
Bak – Amikor az erő börtön Van valami különleges az elmúlt napokban. Érzed? Mintha az univerzum különösen intenzíven nyomna. Január 18-án újhold lesz a Bakban, és ez nem véletlenül történik pont most. Ez az első újhold 2026-ban, és olyan energiákat aktivál, amikkel neked, Bak, most szembe kell nézned.
Nem véletlenül érzed, hogy valami változik. Mert valami tényleg változik. És talán pont ezért kell most beszélnünk arról, ami benned van. Arról, amit mindenki lát, és arról is, amit nem akarsz látni.
Az erő, amit mindenki csodál Te vagy az, aki mindig kitart. Aki mindig megcsinálja. Aki mindig megbízható. Az, akire mindenki számíthat.
És ez gyönyörű. Ez a fényed. Ez az, amit mindenki szeret benned.
De.
Amit nem mondanak ki Mi van, ha az erő néha csak maszk? Mi van, ha azért vagy mindig erős, mert félsz gyengének látszani? Mi van, ha azért dolgozol ennyit, mert félsz attól, hogy ha megállsz, kiderül, hogy nem vagy elég? Vagy hogy kudarcot vallasz. Vagy hogy elveszted a kontrollt. Vagy hogy kiderül, hogy te is csak ember vagy. Szeretlek, de ki kell mondanom: néha nem az erő tart mozgásban, hanem a félelem attól, hogy mi van, ha nem vagy erős. És ez nem gyengeség. Ez emberi. De amíg nem nézed meg, addig rabja maradsz annak az elvárásnak, amit magadnak állítottál.
A falak, amiket építettél Te nagyon jól tudsz védeni. Magadat, a szívedet, az érzéseidet. Falakat építesz. Olyan magasakat, hogy senki ne tudja bántani. Olyan vastagokat, hogy biztonságban legyél. De hallgass ide egy pillanatra! Azok a falak, amik megvédenek, ugyanazok a falak, amik elszigetelnek. Igen, biztonságban vagy. De egyedül is vagy. Mert amikor mindenkit kint tartasz, akkor magad is bent rekedsz. És hiába van körülötted sok ember, hiába vagy sikeres, hiába van minden "rendben"... mélyen belül egyedül vagy. És ez nem azért van, mert senki nem akarna bemenni. Hanem azért, mert te nem engeded be őket.
A munka, ami sosem elég "Csak még ezt az egyet." "Csak még ezt a projektet." "Csak még ezt el kell érnem." De mi van, ha sosem lesz elég? Mi van, ha még akkor sem leszel elégedett, amikor elérted, amit akartál? Mert te, Bak, úgy vagy programozva, hogy a sikerért dolgozz. Hogy kitartó legyél. Hogy elérj mindent. De tudod mi az igazság? Az értéked nem a teljesítményedben van! Nem abban, hogy mennyit dolgozol. Nem abban, hogy mennyit érsz el. Nem abban, hogy mások mit gondolnak rólad. Az értéked abban van, hogy vagy. Hogy létezel. Hogy ember vagy. És amíg ezt nem fogadod el, addig rabja maradsz egy végtelen körnek, ahol mindig lesz még egy cél, még egy projekt, még egy dolog, amit "meg kell" csinálnod.
A kontroll, amitől nem tudsz elengedni Tudom, hogy szereted, ha minden a helyén van. Ha minden úgy megy, ahogy tervezted. Ha kézben tartod a dolgokat. És igen, ez néha hasznos. Ez segít abban, hogy elérj dolgokat. Hogy megvalósítsd, amit akarsz. De mi van, amikor a kontroll börtönné válik? Amikor annyira ragaszkodsz ahhoz, hogy minden úgy menjen, ahogy elképzelted, hogy nem hagysz teret a meglepetésnek. A spontaneitásnak. Az életnek. Amikor annyira szeretnéd irányítani a körülötted lévő embereket és dolgokat, hogy elfelejted: nem minden van a te kezedben. És nem is kell, hogy minden a te kezedben legyen. Az élet nem egy projekt, amit menedzselni kell. Az élet egy folyamat, amit átélni kell.
Az érzések, amiket elnyomsz "Rendben vagyok." "Nincs semmi baj." "Majd megoldom." Hányszor mondtad ezt? És hányszor volt hazugság? Mert te, Bak, nem nagyon engedsz teret az érzéseidnek. Logikusnak kell lenned. Praktikusnak. Erősnek. De az érzések nem logikusak. És ha mindig elnyomod őket, akkor egy nap felrobbannak. Vagy ami még rosszabb: elfagynak benned, és érzéketlenné válsz. Az érzések nem gyengeségek. Az érzések azt jelentik, hogy élsz. És amikor megengeded magadnak, hogy érezz, akkor nem gyengébb leszel. Akkor emberibb leszel. Akkor közelebb leszel magadhoz. És másokhoz is.
Most érzed különösen Tudom, hogy most erősebben érzed mindezt. Az elmúlt napokban, hetekben valami nyom. Valami kényszerít arra, hogy nézz rá. Az újhold január 18-án a te jegyedben van. Ez nem véletlen. Ez egy meghívás arra, hogy új alapokat tégy le. Hogy újradefiniáld, mit jelent erősnek lenni. Mit jelent sikeresnek lenni. Mit jelent élni. És február közepéig még intenzívebb lesz. Mert február 17-én újabb újhold lesz, ami gyökeres változásokat hoz. És közben Vénusz is felszínre tör az alvilágból, megújult erővel. Most nem arról van szó, hogy többet dolgozz. Most arról van szó, hogy megtanulj pihenni. Ne fuss! Ne menj tovább! Ne próbálj meg még erősebb lenni! Most meg kell tanulnod gyengének lenni. Mert ebben van az igazi erő.
Amit most tanulhatsz Engedd meg magadnak, hogy ember legyél! Nem kell mindig erősnek lenned. Megengedhető, hogy kimondod: "Fáradt vagyok. És nem tudom." Engedd le a kontrollt! Nem minden van a te kezedben. És ez nem kudarcot jelent. Ez szabadságot jelent. Engedd be az embereket! Azok a falak, amiket építettél, már nem védenek, csak elszigetelnek. Ideje leengedni néhány téglát! Érezd az érzéseidet! Ne nyomd el őket! Ne logikával dolgozd fel őket! Csak érezd! Mert ez az, ami emberré tesz. Értsd meg, hogy te értékes vagy, függetlenül attól, hogy mit csinálsz! Nem a teljesítményed tesz értékessé. Az, hogy vagy.
A meghívás Ez nem arról szól, hogy legyél kevesebb! Ez arról szól, hogy találj új definíciót az erőre! Olyat, ami nem a falakról szól, hanem a sebezhetőségről. Olyat, ami nem a kontrollról szól, hanem a bizalomról. Olyat, ami nem a teljesítményről szól, hanem az létezésről. Mert te, Bak, több vagy, mint az eredményeid! Több vagy, mint a munkád. Több vagy, mint az, amit elértél. Most arra hív téged az univerzum, hogy engedd el. Lélegezz! Érezz! Mert ami odakint van, az sosem fog betölteni, amíg nem engeded meg, ami belül van. Amíg nem engeded meg magadnak, hogy valóban élj, ne csak funkcionálj. És ez az igazi erő!
Van valami az elmúlt napokban, hetekben. Érzed? Mintha valami nagyon erősen nyomna. Mintha az univerzum most különösen erősen szólna hozzád. És talán pont ezért kell most erről beszélnünk. Arról, ami benned van. Arról, amit mindenki lát, és arról is, amit nem akarsz látni.
𝐀 𝐒𝐙𝐀𝐁𝐀𝐃𝐒𝐀́𝐆, 𝐀𝐌𝐈𝐓 𝐌𝐈𝐍𝐃𝐄𝐍𝐊𝐈 𝐋𝐀́𝐓 Persze tudom. Te vagy a kalandor. A szabadságharcos. Az, aki mindig továbblép, amikor mások megállnak. Az, aki mindig látja a lehetőséget, amikor mások már feladták.
És ez gyönyörű. Ez a fényed. Ez az, amit mindenki szeret benned.
Mi van, ha azért mész mindig tovább, mert félsz megállni? Mi van, ha azért nem kötelezed el magad, mert félsz attól, hogy ha odaadod magad valaminek vagy valakinek, akkor kiderül, hogy nem vagy elég? Vagy hogy becsapnak. Vagy hogy fáj. Vagy hogy kiderül valami, amit nem akarsz tudni.
Szeretlek, de ki kell mondanom: 𝐧𝐞́𝐡𝐚 𝐧𝐞𝐦 𝐚 𝐬𝐳𝐚𝐛𝐚𝐝𝐬𝐚́𝐠𝐨𝐝𝐚𝐭 𝐟𝐞́𝐥𝐬𝐳 𝐞𝐥𝐯𝐞𝐬𝐳𝐢́𝐭𝐞𝐧𝐢. 𝐀𝐭𝐭𝐨́𝐥 𝐟𝐞́𝐥𝐬𝐳, 𝐡𝐨𝐠𝐲 𝐦𝐢 𝐯𝐚𝐧, 𝐡𝐚 𝐦𝐞𝐠𝐚́𝐥𝐥𝐬𝐳. És ez nem gyengeség. Ez emberi. De amíg nem nézed meg, addig rabja maradsz annak, amitől menekülsz.
𝐀𝐙 𝐈𝐆𝐀𝐙𝐒𝐀́𝐆, 𝐌𝐈𝐍𝐓 𝐅𝐄𝐆𝐘𝐕𝐄𝐑
"Csak őszinte akarok lenni." Tudom. És imádom benned ezt az őszinteséget! De hallgass ide egy pillanatra! Hányszor használod az őszinteséget arra, hogy sebet ejts, és aztán azt mondd: "De hát csak az igazságot mondtam"? Az igazság lehet gyógyszer. De lehet kés is. És te néha olyan gyorsan mondod, hogy nem is érzed, milyen súlya van annak, amit kimondasz. Nem rosszindulatból. Egyszerűen nem állsz meg elég ideig, hogy átérezd. 𝐀𝐳 𝐨̋𝐬𝐳𝐢𝐧𝐭𝐞𝐬𝐞́𝐠 𝐧𝐞𝐦 𝐚𝐫𝐫𝐨́𝐥 𝐬𝐳𝐨́𝐥, 𝐡𝐨𝐠𝐲 𝐦𝐢𝐧𝐝𝐞𝐧𝐭 𝐤𝐢𝐦𝐨𝐧𝐝𝐣. 𝐀𝐫𝐫𝐨́𝐥 𝐬𝐳𝐨́𝐥, 𝐡𝐨𝐠𝐲 𝐮́𝐠𝐲 𝐦𝐨𝐧𝐝𝐨𝐝 𝐚𝐳 𝐢𝐠𝐚𝐳𝐬𝐚́𝐠𝐨𝐭, 𝐡𝐨𝐠𝐲 𝐚𝐳 𝐠𝐲𝐨́𝐠𝐲𝐢́𝐭𝐬𝐨𝐧. És ehhez türelem kell, amit nem mindig adsz meg magadnak.
𝐀 𝐇𝐎𝐑𝐈𝐙𝐎𝐍𝐓, 𝐀𝐌𝐈 𝐒𝐎𝐒𝐄𝐌 𝐄́𝐑𝐊𝐄𝐙𝐈𝐊 𝐌𝐄𝐆 "Majd ha eljutok oda..." "Majd ha meglesz az..." "Majd ha megtalálom azt az embert..." De mi van, ha soha nem érsz oda? Mi van, ha az "oda" nem egy hely, hanem egy érzés, amit most nem engedsz meg magadnak? Te mindig valamerre tartasz. És ez szép. De 𝐚𝐳 𝐞́𝐥𝐞𝐭 𝐧𝐞𝐦 𝐚 𝐡𝐨𝐫𝐢𝐳𝐨𝐧𝐭𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐧. 𝐀𝐳 𝐞́𝐥𝐞𝐭 𝐮́𝐭𝐤𝐨̈𝐳𝐛𝐞𝐧 𝐯𝐚𝐧. És ha mindig csak a távolt nézed, sosem látod, mi van melletted, előtted. Sosem érzed, mi van benned.
𝐀 𝐌𝐄́𝐋𝐘𝐒𝐄́𝐆, 𝐀𝐌𝐈𝐓𝐎̋𝐋 𝐅𝐄́𝐋𝐒𝐙 Szeretsz nagy dolgokról beszélni. Filozófia. Élet értelme. Szabadság. Igazság. De amikor valaki megkérdezi: "És te hogy érzed magad ezzel?" Akkor... viccelsz. Témát váltasz. Újabb kalandot keresel. Mert a valódi mélység fájdalmas. A valódi mélység azt jelenti, hogy szembenézel azzal, ami benned törött. Feldolgozatlan. Ami nem szép. 𝐄́𝐬 𝐬𝐳𝐞𝐫𝐞𝐭𝐥𝐞𝐤 𝐭𝐞́𝐠𝐞𝐝 𝐞𝐥𝐞́𝐠𝐠𝐞́ 𝐚𝐡𝐡𝐨𝐳, 𝐡𝐨𝐠𝐲 𝐤𝐢𝐦𝐨𝐧𝐝𝐣𝐚𝐦: 𝐧𝐞𝐦 𝐞𝐥𝐞́𝐠 𝐚𝐳 𝐞́𝐥𝐞𝐭 𝐧𝐚𝐠𝐲 𝐤𝐞́𝐫𝐝𝐞́𝐬𝐞𝐢𝐫𝐨̋𝐥 𝐛𝐞𝐬𝐳𝐞́𝐥𝐧𝐢. 𝐌𝐞𝐠 𝐤𝐞𝐥𝐥 𝐧𝐞́𝐳𝐧𝐞𝐝 𝐚 𝐬𝐚𝐣𝐚́𝐭 𝐥𝐞𝐥𝐤𝐞𝐝 𝐧𝐚𝐠𝐲 𝐤𝐞́𝐫𝐝𝐞́𝐬𝐞𝐢𝐭 𝐢𝐬.
𝐌𝐎𝐒𝐓 𝐄́𝐑𝐙𝐄𝐃 𝐊𝐔̈𝐋𝐎̈𝐍𝐎̈𝐒𝐄𝐍 Tudom, hogy most erősebben érzed mindezt. Az elmúlt napokban, hetekben valami nyom. Valami kényszerít arra, hogy nézz rá. Ne fuss! Ne kerüld el! Ne menj tovább! 𝐌𝐨𝐬𝐭 𝐧𝐞𝐦 𝐚𝐫𝐫𝐨́𝐥 𝐯𝐚𝐧 𝐬𝐳𝐨́, 𝐡𝐨𝐠𝐲 𝐤𝐢𝐟𝐞𝐥𝐞́ 𝐛𝐨̋𝐯𝐮̈𝐥𝐣. 𝐌𝐨𝐬𝐭 𝐚𝐫𝐫𝐨́𝐥 𝐯𝐚𝐧 𝐬𝐳𝐨́, 𝐡𝐨𝐠𝐲 𝐛𝐞𝐟𝐞𝐥𝐞́ 𝐦𝐞𝐫𝐞́𝐬𝐳𝐤𝐞𝐝𝐣. És tudom, hogy ez ijesztő. Tudom, hogy minden benned azt súgja: "inkább menjünk". De ha most elmész, akkor megint elkezded ugyanazt a kört... Azt a fárasztó kört, ami ugyanide fog vezetni. Azt a kört, amiből már annyira eleged van.
𝐀𝐌𝐈𝐓 𝐌𝐎𝐒𝐓 𝐓𝐀𝐍𝐔𝐋𝐇𝐀𝐓𝐒𝐙 Nézz szembe azzal, amitől menekülsz! Talán egy kapcsolattal. Talán egy érzéssel. Talán magaddal. Tanulj meg maradni! Nem kell mindig továbbmenned! Néha a legnagyobb bátorság az, hogy maradni tudsz, amikor minden benned menni akar. Engedd meg magadnak a sebezhetőséget! A valódi szabadság nem az, hogy mindig erősnek kell lenned. A valódi szabadság az, amikor elmondhatod: "Fáj. És nem tudom." Érezd át, amit mondasz! Mielőtt kimondod az "igazságot", állj meg! Lélegezz! Érezz! És akkor mondd ki - szeretettel!
𝐀 𝐌𝐄𝐆𝐇𝐈́𝐕𝐀́𝐒 Ez nem arról szól, hogy legyél kevesebb! Ez arról szól, hogy 𝐭𝐚𝐥𝐚́𝐥𝐣 𝐮́𝐣 𝐝𝐞𝐟𝐢𝐧𝐢́𝐜𝐢𝐨́𝐭 𝐚 𝐬𝐳𝐚𝐛𝐚𝐝𝐬𝐚́𝐠𝐫𝐚! Olyat, ami nem menekülés, hanem választás. Olyat, ami nem csak az égre néz, hanem a földre is. Olyat, ami nem csak beszél az igazságról, hanem érzi is. Mert te több vagy, mint a szabadságod. Több vagy, mint a nyílvesszőid. Több vagy, mint a távoli horizontok. 𝐌𝐨𝐬𝐭 𝐚𝐫𝐫𝐚 𝐡𝐢́𝐯 𝐭𝐞́𝐠𝐞𝐝 𝐚𝐳 𝐮𝐧𝐢𝐯𝐞𝐫𝐳𝐮𝐦, 𝐡𝐨𝐠𝐲 𝐚́𝐥𝐥𝐣 𝐦𝐞𝐠! 𝐄́𝐫𝐤𝐞𝐳𝐳 𝐦𝐞𝐠! 𝐍𝐞 𝐟𝐞́𝐥𝐣! Mert ami odakint van, az sosem fog betölteni, amíg nem engeded be, ami belül van. És ez az igazi szabadság! 🤍
Olyan sokáig kerestél. Olyan sokáig hajtottál valamit. Olyan sokáig próbáltál elérni valahová, megszerezni valamit, bebizonyítani valamit. Azt hitted, ha megvan - akkor boldog leszel. Ha eléred - akkor nyugodt leszel. Ha bebizonyítod - akkor végre elég lesz. És közben... közben elfelejtettél valamit. Valami egyszerűt. Valami tisztát. Valami, ami mindig is ott volt benned. Azt a képességed, hogy örülj.
Tudod, mikor voltál utoljára igazán boldog? Nem "sikerélmény" boldog. Nem "elértem valamit" boldog. Nem "megmutattam nekik" boldog. Hanem egyszerűen... boldog. Amikor a napsütés megérintette az arcod, és mosolyogtál. Amikor egy dal szólt, és táncolni akartál. Amikor valaki nevetett, és te is nevettél - ok nélkül, mert egyszerűen jó volt. Mikor volt ez utoljára? Régen, ugye? Olyan régen, hogy már el is felejtetted, milyen. Mert megtanultad, hogy az öröm... az valami, amit ki kell érdemelni. Amit el kell érni. Amiért meg kell dolgozni. Hogy nem lehetsz boldog, amíg nincs meg X. Nem pihenhetsz, amíg nincs kész Y. Nem örülhetsz, amíg nem bizonyítottad Z-t. És közben... közben elfelejtettél élni.
Gyerekként nem volt így. Gyerekként örültél - csak úgy. Mert a fű lágy volt. Mert az ég kék volt. Mert valaki mosolygott rád. Nem kellett ok. Nem kellett eredmény. Nem kellett bizonyíték. Az öröm egyszerűen... volt. És te... te szabad voltál. Nem a felelősségektől, nem a feladatoktól - hanem a gondolattól, hogy "nem érdemlem meg". Mert nem volt benned az a hang... Az a hang, ami azt mondja: "Még nem. Még dolgozz. Még bizonyíts. Még ne." Te egyszerűen... voltál. És ez elég volt.
És most... most valami hív vissza. Valami, ami azt suttogja: "Emlékszel?" Emlékszel arra az időre, amikor a boldogság nem cél volt, hanem állapot? Amikor az öröm nem jutalom volt, hanem természetes? Amikor élni nem munka volt, hanem ajándék? Vissza tudsz menni oda. Nem időben. Hanem magadban. Mert az a gyerek - az az ártatlan, örülni tudó, szabadon érző részed - nem halt meg. Csak van eltemetve. Rétegenként. Elvárások alatt. Felelősségek alatt. "Így kell"-ek alatt. De még mindig ott van. És most... most hív.
És tudom, mit érzel. "De már nem vagyok gyerek. Nem lehetek úgy. Van felelősségem. Van feladatom. Van..." És igen. Mind igaz. De tudod, mi a legnagyobb hazugság, amit elhittél? Hogy a felnőttség azt jelenti: elveszíteni azt a képességedet, hogy örülj. Hogy megkeményedj. Hogy elveszítsd azt a részed, ami még tud csodálkozni, játszani, élni. Ez nem felnőttség. Ez kiégés. Az igazi érettség az, amikor megtartod azt a gyereket - és hozzáadod a bölcsességet. Amikor tudsz örülni - és közben tudod, hogy dolgozni is kell. Amikor játszani tudsz - és közben felelős vagy. Amikor mindkettő vagy. Egyszerre.
Szóval most - ebben a pillanatban - hadd kérdezzem meg: Minek örülsz? Nem nagy dolgok. Nem eredmények. Nem célok. Hanem egyszerűen... minek? A reggeli kávé? A napfény? Annak, hogy lélegezel? Annak, hogy van egy ember, aki szeret? Annak, hogy él benned valami, ami még mindig tud érezni? Találd meg! Érezd meg! Engedd meg magadnak! Mert tudod, mi történik, amikor újra megengeded magadnak, hogy örülj - úgy, egyszerűen, ok nélkül? Akkor újra élsz. Igazán. Nem túlélsz. Nem működsz. Nem teljesítesz. Hanem élsz. És ez... ez az, amiért idejöttél.
A múlt nem gonosz. A gyerekkorod nem naiv volt. Azok az egyszerű örömök, amik akkor természetesek voltak - nem voltak kevesek. Azok voltak igazak. Azok voltak tiszták. Azok voltak... valódiak. És most itt az ideje visszatérni hozzájuk. Nem úgy, hogy elfelejted, mit tanultál. Nem úgy, hogy felelőtlen leszel. Nem úgy, hogy visszamész időben. Hanem úgy, hogy visszahozod azt a részedet, amit elhagytál. Azt a részt, ami tud örülni. Ami tud játszani. Ami tud egyszerűen lenni - és ezt elégnek érezni.
Szóval ma - most - ebben a pillanatban: Nézz ki az ablakon! Mit látsz? Talán fákat. Talán eget. Talán embereket. És mosolyogj! Csak úgy! Nem azért, mert elértél valamit. Nem azért, mert kész van valami. Nem azért, mert megérdemled. Hanem azért, mert itt vagy. Élsz. És ez csoda. És amikor újra megtanulod ezt érezni - amikor újra megengeded magadnak, hogy örülj, ok nélkül, egyszerűen - akkor gyógyulsz meg. Nem a sebeid tűnnek el. Nem a múltad oldódik fel. Nem az életed válik tökéletessé.
Hanem te térsz vissza önmagadhoz. Ahhoz, aki mindig is voltál. 🌸✨🎈
Örülj! Játssz! Élj! Nem azért, mert gyerek vagy. Hanem azért, mert emberi vagy. És ez elég. Mindig is az volt. 🤍
Január 18-i Újhold – Amikor már nem a világ túl sok, hanem az élet, amit élsz
Van egy pont, ahol már nem lehet tovább magyarázni magadnak, hogy „ez most csak egy nehezebb időszak”. Nem lehet tovább spirituálisan megkerülni. Nem lehet tovább fejlődésnek nevezni azt, ami valójában önfeladás.
És ezt te pontosan tudod.
Nem vagy elveszve. Nem vagy összezavarodva. Nem is vagy különösebben sérült.
Csak túl régóta élsz egy olyan életet, amihez folyamatosan kisebbítened kell magad.
Ez az újhold nem azért nehéz, mert valami rossz közeleg. Hanem azért, mert már nem tudod elhitetni magaddal, hogy ez így rendben van.
Nem azért vagy fáradt, mert túl sokat vállalsz. Hanem mert túl sok mindenre mondasz igent, ami belül nem igaz.
És ezt senki nem mondja ki, mert kényelmetlen.
Mert ha kimondanánk, akkor el kellene ismerni, hogy nem minden fáradtság gyógyítható pihenéssel. Van, amit csak az gyógyít, ha abbahagyod azt az életet, amit már nem bírsz tovább élni.
A Bak újhold nem simogat. Nem bátorít. Nem mondja, hogy „légy türelmes”.
A Bak azt mondja: ha nem vállalod fel az igazságodat, akkor az életed lassan, csendben fog elnehezedni.
És nem büntetésként. Hanem következményként.
Mert nem lehet hosszú távon úgy élni, hogy mást mutatsz kifelé, mint amit belül érzel. Nem lehet úgy kapcsolatban maradni, hogy közben napról napra lemondasz magadról. Nem lehet úgy „jó embernek” lenni, hogy közben egyre kevesebb vagy.
És ez az a pont, ahol sokan elrontják.
Megpróbálnak jobban működni. Megpróbálnak pozitívabbak lenni. Megpróbálnak még mélyebben megérteni mindent.
Pedig nem érteni kell. Hanem abba kell hagyni.
Abbahagyni azt, hogy mindig te alkalmazkodsz. Abbahagyni azt, hogy a békéért feladod az igazadat. Abbahagyni azt, hogy megmagyarázod, miért nem mersz lépni.
Ez az újhold nem kér döntést. Nem kér bátorságot. Nem kér nagy változást.
Csak egy dolgot kér: ne hazudj tovább magadnak.
Mert onnantól, hogy belül kimondod az igazat, már nincs visszaút. Lehet, hogy még maradsz. Lehet, hogy még vársz. Lehet, hogy még nem lépsz.
De már nem fogod magad ellen csinálni.
És ez az a belső elmozdulás, amitől az élet lassan – nagyon lassan – elkezd újra lélegezni.
Ehhez az újholdhoz készítettem egy meditációt. Nem azért, hogy „megjavítson”. Hanem hogy legyen egy tér, ahol végre nem kell erősnek lenned, tudatosnak lenned, jól lenned.
Csak őszintének.
Egy tér, ahol nem kell tudnod, mi lesz a következő lépés. Elég annyi, hogy nem fordulsz el attól, amit érzel.
🌑 Ha érzed, hogy erre a fajta nyers őszinteségre van most szükséged, a meditációt 3000 Ft-ért tudod megrendelni. A megrendelő űrlapot az első hozzászólásban találod.
Ez nem új kezdet. Ez abbahagyása annak, ami már régóta nem te vagy.
Kemény Adél
Az elmúlt hónapokban rengetegen kerestetek meg azzal, hogy elakadtatok. Hogy jött a köd, a bizonytalanság, és egy-egy nehéz szituációban egyszerűen nem látjátok a kiutat, a tiszta valóságot. Én pedig makacsul és szigorúan tartottam a határomat: nem vállalok egyéni konzultációt. Erre a saját belső terem és energiám védelme miatt továbbra is szükségem van, így ez a rész nem változik.
De közben sokat ültem ebben a csendben, és az történt, hogy egyszerűen megszólalt a szívem. Pontosan tudom, milyen az, amikor az ember vakvágányon van, amikor tehetetlenül kaparja a falat, és kell valaki. Nem egy guru, aki megmondja a tutit, és nem is egy spirituális simogatás, ami megnyugtat a langyos hazugságban. Hanem egy tiszta tükör, ami megmutatja az igazságot. Mert az igazság nem bántani akar, hanem felszabadítani. Látni akartam, hogyan tudok nektek segíteni úgy, hogy ne sérüljenek a határaim, de mégis oda tudjam adni azt a tiszta jelenlétet, amire szükségetek van.
Arra jutottam, hogy találkozzunk félúton. Megnyitom a kaput az egyéni írott olvasások előtt.
Azért választottam ezt a formát, mert az írott szónak elképesztő, maradandó súlya van. Nem egy elillanó beszélgetést kapsz tőlem, amit másnapra elfelejtesz, hanem egy mélyre ásó, részletes PDF dokumentumot. Ezt elmentheted a telefonodra, és ott lesz veled. Amikor hetek vagy hónapok múlva újra elbizonytalanodnál, vagy megpróbálnád becsapni magad, csak megnyitod, visszaolvasod, és a szavak azonnal visszarántanak a valóságba. Ez az a pillanat, amikor le tudod tenni a telefont, és képes leszel végre nemet mondani ott, ahol eddig igent mondtál, vagy elindulni ott, ahol eddig egy helyben álltál. Nem miattam. Hanem azért, mert a sorokon keresztül meglátod a saját belső erődet.
Nem leszek kíméletes, nem fogok mézesmadzagot húzni, mert azzal csak az áldozatszerepben tartanálak – te pedig nem vagy áldozat. Sosem voltál elromolva. Csak azt fogom leírni, ami valóban ott van a teredben, de ezt a legnagyobb szeretettel és egyenrangúsággal teszem.
Hogy lássátok, ez hogyan működik a gyakorlatban:
Lent, a kommentek között találtok egy jelentkezési űrlapot. Ott teljesen őszintén leírhatod a szituációdat, a kérdésedet, vagy azt a pontot, ahol úgy érzed, most teljesen vakon vagy. Nyugodtan nyílj meg, biztonságos, tiszta térben vagy!
Ennek az olvasásnak a díja fixen 11 000 forint, amit az űrlapon található számlaszámra tudsz utalni. Ez az anyagi határ és csere kell ahhoz, hogy a tiszta áramlás megmaradjon, és mindketten elköteleződjünk a folyamat mellett. Amint beérkezik az utalás, én leülök a kártyákkal, és 3-5 munkanapon belül e-mailben küldöm a névre szóló, részletes elemzésedet.
Ez az ajtó mostantól nyitva áll előttetek. Köszönöm nektek, hogy inspiráltatok, és megmutattátok ezt a középutat! Várlak titeket nagyon nagy szeretettel, ha készen álltok arra, hogy letépjük a leplet, és rálássatok a saját igazságotokra!
👇 A regisztrációs űrlapot az első kommentben éritek el. 👇
Ha pedig kérdésetek van, kérlek keressetek üzenetben!
1 month ago | [YT] | 27
View 2 replies
Kemény Adél
Ahol a szívem találkozik a valósággal – Mostantól szabadon.
Vannak pillanatok, amikor az ember eljut a saját faláig, és rájön: a falat nem megmászni kell, hanem egyszerűen csak hagyni, hogy leomoljon.
Sokáig próbáltam megfelelni egy olyan képnek, amit nem én festettem. Azt mondták, ha nem kérek „elég” pénzt azért, amit adok, akkor nem értékelem magam. Hogy a tudásnak ára van, a spirituális tartalomnak pedig tarifája. Én pedig hittem nekik. Beálltam a sorba, hirdettem a szolgáltatásaimat kisebb vagy akár hatalmas összegekért, figyeltem a szabályokat, és próbáltam eljátszani a sikeres vállalkozót.
De miközben kifelé minden „profinak” tűnt, belül egyre szűkebb lett a tér. Minden fizetési fal, amit emeltem, egy-egy béklyó volt a saját csuklómon. Mert hogyan is mérhetném forintban azt a csendet, amit egy meditáció alatt érzel? Hogyan kérhetnék vámot egy olyan felismerésért, ami nem az enyém, csak rajtam keresztül érkezik?
Ma ez a betonfedő végleg átszakadt bennem.
Nem haraggal lépek ki ebből, és nem ítélkezem azok felett, akik más utat járnak. Ez nem róluk szól, hanem rólam és rólatok. Arról a mély, tiszta szeretetről és háláról, amit akkor érzek, amikor alkothatok nektek. Rájöttem, hogy az én utam nem a tranzakciókról szól, hanem a tiszta kapcsolódásról. Ez az én igazságom.
Amikor szembejött velem Janka Sára Molnár posztja, ahol leírta, hogy ő is mindent ingyenessé tesz, az nem csak egy inspiráció volt. Az a végső lökés volt a szakadék szélén, ami után rájöttem: nem zuhanok, hanem repülök. Megéreztem azt a tágulást és békét, amit csak a teljes elengedés adhat meg.
Döntöttem: Mától minden digitális tartalom, meditáció és kódfejtő gyakorlat teljesen ingyenes és szabadon hozzáférhető lesz számotokra.
Szeretném, ha tudnátok: ez a döntés a szívemből fakad. Azt akarom, hogy ne legyen több kerítés. Hogy az is hozzáférjen a belső békéjéhez, akinek most egyetlen forintja sincs rá. Hiszek abban, hogy a rendszer (a YouTube és a Facebook) fenntartja majd az alkotásomat a nézettségen keresztül, a többit pedig rábízom az áramlásra.
Hogyan lehetsz részese ennek az új szabadságnak?
Mostantól nincsenek tarifák, csak lehetőségek. Ha érzed a hálát azért, amit tőlem kapsz, kétféleképpen is támogathatod, hogy ez az út folytatódhasson:
1. A legnagyobb segítség, ami neked semmibe nem kerül: Egy megosztás, egy feliratkozás vagy egy őszinte hozzászólás. Ezzel segítesz az algoritmusnak, hogy még több emberhez elvigye ezeket a szavakat. Kérlek, csatlakozz hozzám a YouTube csatornámon is, mert itt olyan mély tartalmakat és meditációkat is megosztok, amik máshol nem elérhetőek.
2. A szabad felajánlás: Ha megteheted, és szívesen lennél a támogatója annak, hogy ez a tudás mindenki számára ingyenes maradhasson, a Donably oldalamon bármilyen összeget felajánlhatsz (link a kommenteknél). Legyen az 100 forint vagy bármi, amit te örömmel, könnyű szívvel adsz. Minden forint segít fenntartani a technikai hátteret és az áramlást.
Végre szabadon lélegzem. Megszűnt a kényszer, hogy „eladjam” magam, és maradt a tiszta alkotás öröme. Köszönöm, hogy itt vagytok, és hogy lehetővé teszitek nekem ezt a csodát.
Nézzünk a felszín alá együtt – most már tényleg korlátok nélkül!
3 months ago | [YT] | 13
View 1 reply
Kemény Adél
Január 29. - Amikor minden egyszerre omlik és épül
Megvan az az érzés, amikor úgy tűnik, hogy végre indulhatnál, de valami mégis visszatart? Amikor látod a fényt, tudod, merre kéne menned, de közben érzed, ahogy valami régi összeomlik körülötted?
Itt vagyunk most.
Mostanában olyan erős az energia, mintha az univerzum azt mondaná: "Elég volt. Elég volt a húzódozásból, a félelem miatti megállásból, a 'majd később'-ből!
De tudod, mi a helyzet? Rettegünk.
Rettegünk attól, hogy ha elengedjük, ami biztonságosnak tűnik, akkor mi lesz. Rettegünk attól, hogy ha végre előrelépünk, akkor felelősek leszünk a saját életünkért. És ez... ez ijesztő.
Amit senki nem mond ki: a változás nem kényelmes.
Nem arról van szó, hogy egy szép reggelen felkelsz, és hirtelen minden más. Arról van szó, hogy nap mint nap érzed, ahogy a régi éned bőre már kezd szűkké válni. Ahogy az, ami eddig működött, már nem működik. Ahogy az emberek, helyzetek, minták, amiket eddig toleráltál, hirtelen elviselhetetlenné válnak.
És ez jó jel.
Azt jelenti, hogy változol. Azt jelenti, hogy növekszel. Azt jelenti, hogy végre valami őszintébb felé tartasz.
De senki nem mondja el, hogy közben ez sokszor borzasztóan fáj. Hogy közben olyan vagy, mint aki két világ között lóg: már nem vagy az, aki voltál, de még nem vagy az, akivé válsz.
Most ebben vagyunk.
Most abban a pontban, amikor a sors megkeveri a lapokat. Amikor azt hiszed, hogy kézben tartod a dolgokat, aztán jön valami váratlan, és bumm - minden más. És dühös vagy. És kimerült vagy. És nem érted, miért kell ennyire nehéznek lennie.
De ha őszinte vagy magaddal - te is tudod az igazságot.
Tudod, hogy ami összeomlik, annak már régóta repedések voltak a falán. Tudod, hogy amit most el kell engedned, az már nem szolgált téged. Tudod, hogy amit most olyan félelmetesnek látsz, az valójában az, ami felé mindig is tartottál.
A jó hír?
Nem vagy egyedül! Mindenki ezt érzi most. Ezt a nyomást, ezt a sürgetést, ezt a "most vagy soha" érzést.
Az univerzum most nem simogat. Lök. Mert tudja, hogy ha nem most, akkor megint elhalasztod. Megint vársz. Megint azt mondod: "majd ha biztonságosabb lesz."
De soha nem lesz biztonságosabb.
A biztonság nem odakint van. A biztonság abban van, hogy megbízol magadban. Hogy tudod, bármi történik is, kezelni fogod.
Szóval mit tehetsz most?
Engedj! Állj meg egy pillanatra! Nézd meg másként, amit eddig problémának láttál! Lehet, hogy amit most veszteségnek érzel, valójában helyet csinál az új számára.
Lehet, hogy ami most fáj, az a régi verzió búcsúja.
Lehet, hogy ami most ijesztő, az valójában a szabadság.
Megérdemled a fényt! Megérdemled a mozgást! Megérdemled azt az életet, ami TÉNYLEG rólad szól, nem arról, aminek mások szerint lenned kellene!
De először rombolni kell. Először el kell engedni. Először meg kell állni és befelé nézni.
És utána?
Utána mész. Végre. Teljes erővel. A saját tempódban. A saját irányodba.
Ez rólad szól. Most épp ezt éled.
És hálás lehetsz érte. Mert csak azok változnak, akik elég bátrak szembenézni az igazsággal.
Te pedig itt vagy. És ez már önmagában győzelem. ❤️
Oszd meg, ha te is itt vagy velünk ebben! 🫶
4 months ago | [YT] | 9
View 0 replies
Kemény Adél
Február 1-i Telihold – Amikor már nem tudod tovább becsapni magad
Van az a pont, amikor már nem tudsz tovább „megmagyarázni” dolgokat magadnak.
Nem tudod tovább szép szavakkal körbetekerni.
Nem tudod tovább azt mondani: „majd megértem”, „majd átalakul”, „most még így van rendjén”.
Ez a telihold ezt a pontot világítja meg.
Nem drámai módon.
Nem összeomlással.
Hanem azzal a csendes, könyörtelen tisztasággal, amikor egyszer csak tudod.
👉 Tudod, hogy hol nem igaz, amit élsz.
👉 Tudod, hogy hol mondasz igent, miközben belül minden összehúzódik.
👉 Tudod, hogy hol maradsz, csak mert félsz attól, mi lenne, ha nem maradnál.
És ezt most már nem lehet „spirituálisan felülírni”.
Amikor az intuíció már nem suttog
Ez a telihold nem suttog.
Nem kér.
Nem vár.
Ez az a belső hang, ami eddig türelmes volt veled – és most egyszerűen csak kimondja: „Ez nem az.”
Nem feltétlenül azt, hogy mi a jó.
Hanem azt, hogy mi nem igaz többé.
És ez sokszor fájdalmasabb, mint egy konkrét válasz.
Mert a „nem” ott hagy az ürességben.
Ott hagy a bizonytalanságban.
Ott hagy azzal, hogy felelősséget kell vállalnod azért, amit eddig még elodáztál.
Az elfojtott vágy, amit már nem lehet tovább lenyomni
Van benned egy vágy.
Nem szép. Nem „spirituális”. Nem mindig kedves.
Lehet, hogy szabadság.
Lehet, hogy pénz.
Lehet, hogy testiség.
Lehet, hogy siker.
Lehet, hogy csak az, hogy ne kelljen mindig alkalmazkodnod.
És eddig próbáltad ezt „megérteni”, „meghaladni”, „elengedni”.
Ez a telihold viszont azt mondja:
👉 nem elengedni kell
👉 hanem elismerni, hogy ott van.
Nem azért szenvedsz, mert vágyakozol.
Hanem azért, mert megtanultad, hogy szégyellni kell azt, ami igaz benned.
Ez nem gyógyulás – ez őszinteség
Fontos: ez a telihold nem gyógyít.
Nem old fel.
Nem hoz megkönnyebbülést.
Ez a telihold leveti a hazugságokat.
És igen – ettől egy ideig csupaszabbnak érezheted magad.
De ebben a csupaszságban ott van valami nagyon tiszta:
nem kell tovább szerepet tartanod.
nem kell tovább magyarázkodnod.
nem kell tovább „jónak” lenned.
Elég igaznak lenni.
Mit kér tőled most a Hold?
Nem cselekvést.
Nem döntést.
Nem lezárást.
Hanem azt, hogy ne fordulj el attól, amit meglátsz.
Ne próbáld gyorsan értelmezni.
Ne keresd a tanítást.
Ne csinálj belőle „leckét”.
Csak engedd, hogy ott legyen benned az igazság – akár kényelmetlen, akár zavarba ejtő, akár félelmetes.
Ez az a pont, ahol már nem az ego beszél.
És nem is a „magasabb én”.
Hanem te.
Egy tér az igazság elviseléséhez
Ehhez a nyers tisztánlátáshoz készítettem egy telihold meditációt.
Nem azért, hogy „jobb legyen”.
Hanem hogy legyen egy megtartó tér, ahol nem kell elmenekülnöd az elől, amit érzel.
Egy tér, ahol nem kell erősnek lenned.
Nem kell tudnod, mi lesz a következő lépés.
Nem kell rögtön változtatnod.
Csak jelen lenni azzal, ami most igaz.
🌕 Ha érzed, hogy jól jönne ez a megtartott, csendes jelenlét, a február 1-i telihold meditációt megrendelheted 3000Ft-ért.
A részleteket az első hozzászólásban találod.
Ott találkozunk – ott, ahol már nem kell hazudnod magadnak! 🤍
#telihold
4 months ago | [YT] | 6
View 1 reply
Kemény Adél
📅 Holdciklus 7. nap – Növekvő holdsarló
A hold folyamatosan épül, de ma nem arról van szó, hogy rohanj. Inkább arról, hogy megtaláld azt a ritmust, amiben hosszú távon tudsz haladni.
Az egyensúly nem azt jelenti, hogy minden tökéletes - hanem azt, hogy meghallod magad. Tudod, mikor kell lassítani, és mikor kell előrelépni. Ma figyelj oda erre!
Ne erőltesd azt, ami nem megy! Ha valami ellenállást mutat, az nem feltétlenül azt jelenti, hogy add fel, hanem hogy talán másképp közelítsd meg, vagy esetleg azt akarja mondani, hogy még nincs itt az ideje.
Hallgass a testedre, az érzéseidre! Amit ma megtanulsz magadról, az holnap már bölcsesség! ✨
#holdnaptár #holdciklus #holdenergia #növekvőhold #holdsarló #spiritualitás #önismeret #tudatosság #kemenyadel #adelkemeny
5 months ago | [YT] | 6
View 0 replies
Kemény Adél
📅 Holdciklus 6. nap – Növekvő holdsarló
A hold egyre erősödik, és ma különösen támogatja, hogy kilépj a bizonytalanságból. Ez nem arról szól, hogy minden tökéletes legyen - hanem arról, hogy végre megtedd azt a lépést, amit már régóta tudod, hogy meg kell tenned!
Az akadályok nem azért vannak, hogy megállítsanak, hanem hogy megmutassák, mennyire akarod! Ma van benned a kitartás. Ne gondold túl, érezd!
Tisztítsd meg a teredet - fizikailag és energetikailag! Ami nem szolgál téged, annak mennie kell...
✨ Bízz abban, hogy amit ma megteszel, azt szolgálja, akivé válsz! 🫶
#holdnaptár #holdciklus #holdenergia #növekvőhold #holdsarló #spiritualitás #önismeret #tudatosság #döntések #tisztítás #asztrológia #holdfázisok #növekedés #tudatosélet
5 months ago | [YT] | 6
View 0 replies
Kemény Adél
Bak – Amikor az erő börtön
Van valami különleges az elmúlt napokban. Érzed? Mintha az univerzum különösen intenzíven nyomna. Január 18-án újhold lesz a Bakban, és ez nem véletlenül történik pont most. Ez az első újhold 2026-ban, és olyan energiákat aktivál, amikkel neked, Bak, most szembe kell nézned.
Nem véletlenül érzed, hogy valami változik. Mert valami tényleg változik. És talán pont ezért kell most beszélnünk arról, ami benned van. Arról, amit mindenki lát, és arról is, amit nem akarsz látni.
Az erő, amit mindenki csodál
Te vagy az, aki mindig kitart. Aki mindig megcsinálja. Aki mindig megbízható. Az, akire mindenki számíthat.
És ez gyönyörű. Ez a fényed. Ez az, amit mindenki szeret benned.
De.
Amit nem mondanak ki
Mi van, ha az erő néha csak maszk?
Mi van, ha azért vagy mindig erős, mert félsz gyengének látszani? Mi van, ha azért dolgozol ennyit, mert félsz attól, hogy ha megállsz, kiderül, hogy nem vagy elég?
Vagy hogy kudarcot vallasz. Vagy hogy elveszted a kontrollt. Vagy hogy kiderül, hogy te is csak ember vagy.
Szeretlek, de ki kell mondanom: néha nem az erő tart mozgásban, hanem a félelem attól, hogy mi van, ha nem vagy erős.
És ez nem gyengeség. Ez emberi. De amíg nem nézed meg, addig rabja maradsz annak az elvárásnak, amit magadnak állítottál.
A falak, amiket építettél
Te nagyon jól tudsz védeni. Magadat, a szívedet, az érzéseidet.
Falakat építesz. Olyan magasakat, hogy senki ne tudja bántani. Olyan vastagokat, hogy biztonságban legyél.
De hallgass ide egy pillanatra!
Azok a falak, amik megvédenek, ugyanazok a falak, amik elszigetelnek.
Igen, biztonságban vagy. De egyedül is vagy. Mert amikor mindenkit kint tartasz, akkor magad is bent rekedsz. És hiába van körülötted sok ember, hiába vagy sikeres, hiába van minden "rendben"... mélyen belül egyedül vagy.
És ez nem azért van, mert senki nem akarna bemenni. Hanem azért, mert te nem engeded be őket.
A munka, ami sosem elég
"Csak még ezt az egyet." "Csak még ezt a projektet." "Csak még ezt el kell érnem."
De mi van, ha sosem lesz elég? Mi van, ha még akkor sem leszel elégedett, amikor elérted, amit akartál?
Mert te, Bak, úgy vagy programozva, hogy a sikerért dolgozz. Hogy kitartó legyél. Hogy elérj mindent.
De tudod mi az igazság? Az értéked nem a teljesítményedben van!
Nem abban, hogy mennyit dolgozol. Nem abban, hogy mennyit érsz el. Nem abban, hogy mások mit gondolnak rólad.
Az értéked abban van, hogy vagy. Hogy létezel. Hogy ember vagy.
És amíg ezt nem fogadod el, addig rabja maradsz egy végtelen körnek, ahol mindig lesz még egy cél, még egy projekt, még egy dolog, amit "meg kell" csinálnod.
A kontroll, amitől nem tudsz elengedni
Tudom, hogy szereted, ha minden a helyén van. Ha minden úgy megy, ahogy tervezted. Ha kézben tartod a dolgokat.
És igen, ez néha hasznos. Ez segít abban, hogy elérj dolgokat. Hogy megvalósítsd, amit akarsz.
De mi van, amikor a kontroll börtönné válik?
Amikor annyira ragaszkodsz ahhoz, hogy minden úgy menjen, ahogy elképzelted, hogy nem hagysz teret a meglepetésnek. A spontaneitásnak. Az életnek.
Amikor annyira szeretnéd irányítani a körülötted lévő embereket és dolgokat, hogy elfelejted: nem minden van a te kezedben. És nem is kell, hogy minden a te kezedben legyen.
Az élet nem egy projekt, amit menedzselni kell. Az élet egy folyamat, amit átélni kell.
Az érzések, amiket elnyomsz
"Rendben vagyok." "Nincs semmi baj." "Majd megoldom."
Hányszor mondtad ezt? És hányszor volt hazugság?
Mert te, Bak, nem nagyon engedsz teret az érzéseidnek. Logikusnak kell lenned. Praktikusnak. Erősnek.
De az érzések nem logikusak. És ha mindig elnyomod őket, akkor egy nap felrobbannak. Vagy ami még rosszabb: elfagynak benned, és érzéketlenné válsz.
Az érzések nem gyengeségek. Az érzések azt jelentik, hogy élsz.
És amikor megengeded magadnak, hogy érezz, akkor nem gyengébb leszel. Akkor emberibb leszel. Akkor közelebb leszel magadhoz. És másokhoz is.
Most érzed különösen
Tudom, hogy most erősebben érzed mindezt. Az elmúlt napokban, hetekben valami nyom. Valami kényszerít arra, hogy nézz rá.
Az újhold január 18-án a te jegyedben van. Ez nem véletlen. Ez egy meghívás arra, hogy új alapokat tégy le. Hogy újradefiniáld, mit jelent erősnek lenni. Mit jelent sikeresnek lenni. Mit jelent élni.
És február közepéig még intenzívebb lesz. Mert február 17-én újabb újhold lesz, ami gyökeres változásokat hoz. És közben Vénusz is felszínre tör az alvilágból, megújult erővel.
Most nem arról van szó, hogy többet dolgozz. Most arról van szó, hogy megtanulj pihenni.
Ne fuss! Ne menj tovább! Ne próbálj meg még erősebb lenni!
Most meg kell tanulnod gyengének lenni. Mert ebben van az igazi erő.
Amit most tanulhatsz
Engedd meg magadnak, hogy ember legyél! Nem kell mindig erősnek lenned. Megengedhető, hogy kimondod: "Fáradt vagyok. És nem tudom."
Engedd le a kontrollt! Nem minden van a te kezedben. És ez nem kudarcot jelent. Ez szabadságot jelent.
Engedd be az embereket! Azok a falak, amiket építettél, már nem védenek, csak elszigetelnek. Ideje leengedni néhány téglát!
Érezd az érzéseidet! Ne nyomd el őket! Ne logikával dolgozd fel őket! Csak érezd! Mert ez az, ami emberré tesz.
Értsd meg, hogy te értékes vagy, függetlenül attól, hogy mit csinálsz! Nem a teljesítményed tesz értékessé. Az, hogy vagy.
A meghívás
Ez nem arról szól, hogy legyél kevesebb! Ez arról szól, hogy találj új definíciót az erőre!
Olyat, ami nem a falakról szól, hanem a sebezhetőségről. Olyat, ami nem a kontrollról szól, hanem a bizalomról. Olyat, ami nem a teljesítményről szól, hanem az létezésről.
Mert te, Bak, több vagy, mint az eredményeid! Több vagy, mint a munkád. Több vagy, mint az, amit elértél.
Most arra hív téged az univerzum, hogy engedd el. Lélegezz! Érezz!
Mert ami odakint van, az sosem fog betölteni, amíg nem engeded meg, ami belül van. Amíg nem engeded meg magadnak, hogy valóban élj, ne csak funkcionálj.
És ez az igazi erő!
Oszd meg, ha rezonál! ❤️
5 months ago | [YT] | 4
View 0 replies
Kemény Adél
𝑵𝒀𝑰𝑳𝑨𝑺 – 𝑨𝒁 𝑰𝑮𝑨𝒁𝑺𝑨́𝑮, 𝑨𝑴𝑰𝑻 𝑭𝑬́𝑳𝑺𝒁 𝑭𝑬𝑳𝑽𝑨́𝑳𝑳𝑨𝑳𝑵𝑰
Van valami az elmúlt napokban, hetekben. Érzed? Mintha valami nagyon erősen nyomna. Mintha az univerzum most különösen erősen szólna hozzád.
És talán pont ezért kell most erről beszélnünk. Arról, ami benned van. Arról, amit mindenki lát, és arról is, amit nem akarsz látni.
𝐀 𝐒𝐙𝐀𝐁𝐀𝐃𝐒𝐀́𝐆, 𝐀𝐌𝐈𝐓 𝐌𝐈𝐍𝐃𝐄𝐍𝐊𝐈 𝐋𝐀́𝐓
Persze tudom. Te vagy a kalandor. A szabadságharcos. Az, aki mindig továbblép, amikor mások megállnak. Az, aki mindig látja a lehetőséget, amikor mások már feladták.
És ez gyönyörű. Ez a fényed. Ez az, amit mindenki szeret benned.
De.
𝐀𝐌𝐈𝐓 𝐍𝐄𝐌 𝐌𝐎𝐍𝐃𝐀𝐍𝐀𝐊 𝐊𝐈
𝐌𝐢 𝐯𝐚𝐧, 𝐡𝐚 𝐚 𝐬𝐳𝐚𝐛𝐚𝐝𝐬𝐚́𝐠 𝐧𝐞́𝐡𝐚 𝐜𝐬𝐚𝐤 𝐦𝐞𝐧𝐞𝐤𝐮̈𝐥𝐞́𝐬?
Mi van, ha azért mész mindig tovább, mert félsz megállni? Mi van, ha azért nem kötelezed el magad, mert félsz attól, hogy ha odaadod magad valaminek vagy valakinek, akkor kiderül, hogy nem vagy elég?
Vagy hogy becsapnak. Vagy hogy fáj. Vagy hogy kiderül valami, amit nem akarsz tudni.
Szeretlek, de ki kell mondanom: 𝐧𝐞́𝐡𝐚 𝐧𝐞𝐦 𝐚 𝐬𝐳𝐚𝐛𝐚𝐝𝐬𝐚́𝐠𝐨𝐝𝐚𝐭 𝐟𝐞́𝐥𝐬𝐳 𝐞𝐥𝐯𝐞𝐬𝐳𝐢́𝐭𝐞𝐧𝐢. 𝐀𝐭𝐭𝐨́𝐥 𝐟𝐞́𝐥𝐬𝐳, 𝐡𝐨𝐠𝐲 𝐦𝐢 𝐯𝐚𝐧, 𝐡𝐚 𝐦𝐞𝐠𝐚́𝐥𝐥𝐬𝐳.
És ez nem gyengeség. Ez emberi. De amíg nem nézed meg, addig rabja maradsz annak, amitől menekülsz.
𝐀𝐙 𝐈𝐆𝐀𝐙𝐒𝐀́𝐆, 𝐌𝐈𝐍𝐓 𝐅𝐄𝐆𝐘𝐕𝐄𝐑
"Csak őszinte akarok lenni."
Tudom. És imádom benned ezt az őszinteséget! De hallgass ide egy pillanatra!
Hányszor használod az őszinteséget arra, hogy sebet ejts, és aztán azt mondd: "De hát csak az igazságot mondtam"?
Az igazság lehet gyógyszer. De lehet kés is.
És te néha olyan gyorsan mondod, hogy nem is érzed, milyen súlya van annak, amit kimondasz. Nem rosszindulatból. Egyszerűen nem állsz meg elég ideig, hogy átérezd.
𝐀𝐳 𝐨̋𝐬𝐳𝐢𝐧𝐭𝐞𝐬𝐞́𝐠 𝐧𝐞𝐦 𝐚𝐫𝐫𝐨́𝐥 𝐬𝐳𝐨́𝐥, 𝐡𝐨𝐠𝐲 𝐦𝐢𝐧𝐝𝐞𝐧𝐭 𝐤𝐢𝐦𝐨𝐧𝐝𝐣. 𝐀𝐫𝐫𝐨́𝐥 𝐬𝐳𝐨́𝐥, 𝐡𝐨𝐠𝐲 𝐮́𝐠𝐲 𝐦𝐨𝐧𝐝𝐨𝐝 𝐚𝐳 𝐢𝐠𝐚𝐳𝐬𝐚́𝐠𝐨𝐭, 𝐡𝐨𝐠𝐲 𝐚𝐳 𝐠𝐲𝐨́𝐠𝐲𝐢́𝐭𝐬𝐨𝐧.
És ehhez türelem kell, amit nem mindig adsz meg magadnak.
𝐀 𝐇𝐎𝐑𝐈𝐙𝐎𝐍𝐓, 𝐀𝐌𝐈 𝐒𝐎𝐒𝐄𝐌 𝐄́𝐑𝐊𝐄𝐙𝐈𝐊 𝐌𝐄𝐆
"Majd ha eljutok oda..."
"Majd ha meglesz az..."
"Majd ha megtalálom azt az embert..."
De mi van, ha soha nem érsz oda? Mi van, ha az "oda" nem egy hely, hanem egy érzés, amit most nem engedsz meg magadnak?
Te mindig valamerre tartasz. És ez szép. De 𝐚𝐳 𝐞́𝐥𝐞𝐭 𝐧𝐞𝐦 𝐚 𝐡𝐨𝐫𝐢𝐳𝐨𝐧𝐭𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐧. 𝐀𝐳 𝐞́𝐥𝐞𝐭 𝐮́𝐭𝐤𝐨̈𝐳𝐛𝐞𝐧 𝐯𝐚𝐧.
És ha mindig csak a távolt nézed, sosem látod, mi van melletted, előtted. Sosem érzed, mi van benned.
𝐀 𝐌𝐄́𝐋𝐘𝐒𝐄́𝐆, 𝐀𝐌𝐈𝐓𝐎̋𝐋 𝐅𝐄́𝐋𝐒𝐙
Szeretsz nagy dolgokról beszélni. Filozófia. Élet értelme. Szabadság. Igazság.
De amikor valaki megkérdezi: "És te hogy érzed magad ezzel?"
Akkor... viccelsz. Témát váltasz. Újabb kalandot keresel.
Mert a valódi mélység fájdalmas. A valódi mélység azt jelenti, hogy szembenézel azzal, ami benned törött. Feldolgozatlan. Ami nem szép.
𝐄́𝐬 𝐬𝐳𝐞𝐫𝐞𝐭𝐥𝐞𝐤 𝐭𝐞́𝐠𝐞𝐝 𝐞𝐥𝐞́𝐠𝐠𝐞́ 𝐚𝐡𝐡𝐨𝐳, 𝐡𝐨𝐠𝐲 𝐤𝐢𝐦𝐨𝐧𝐝𝐣𝐚𝐦: 𝐧𝐞𝐦 𝐞𝐥𝐞́𝐠 𝐚𝐳 𝐞́𝐥𝐞𝐭 𝐧𝐚𝐠𝐲 𝐤𝐞́𝐫𝐝𝐞́𝐬𝐞𝐢𝐫𝐨̋𝐥 𝐛𝐞𝐬𝐳𝐞́𝐥𝐧𝐢. 𝐌𝐞𝐠 𝐤𝐞𝐥𝐥 𝐧𝐞́𝐳𝐧𝐞𝐝 𝐚 𝐬𝐚𝐣𝐚́𝐭 𝐥𝐞𝐥𝐤𝐞𝐝 𝐧𝐚𝐠𝐲 𝐤𝐞́𝐫𝐝𝐞́𝐬𝐞𝐢𝐭 𝐢𝐬.
𝐌𝐎𝐒𝐓 𝐄́𝐑𝐙𝐄𝐃 𝐊𝐔̈𝐋𝐎̈𝐍𝐎̈𝐒𝐄𝐍
Tudom, hogy most erősebben érzed mindezt. Az elmúlt napokban, hetekben valami nyom. Valami kényszerít arra, hogy nézz rá.
Ne fuss! Ne kerüld el! Ne menj tovább!
𝐌𝐨𝐬𝐭 𝐧𝐞𝐦 𝐚𝐫𝐫𝐨́𝐥 𝐯𝐚𝐧 𝐬𝐳𝐨́, 𝐡𝐨𝐠𝐲 𝐤𝐢𝐟𝐞𝐥𝐞́ 𝐛𝐨̋𝐯𝐮̈𝐥𝐣. 𝐌𝐨𝐬𝐭 𝐚𝐫𝐫𝐨́𝐥 𝐯𝐚𝐧 𝐬𝐳𝐨́, 𝐡𝐨𝐠𝐲 𝐛𝐞𝐟𝐞𝐥𝐞́ 𝐦𝐞𝐫𝐞́𝐬𝐳𝐤𝐞𝐝𝐣.
És tudom, hogy ez ijesztő. Tudom, hogy minden benned azt súgja: "inkább menjünk". De ha most elmész, akkor megint elkezded ugyanazt a kört... Azt a fárasztó kört, ami ugyanide fog vezetni. Azt a kört, amiből már annyira eleged van.
𝐀𝐌𝐈𝐓 𝐌𝐎𝐒𝐓 𝐓𝐀𝐍𝐔𝐋𝐇𝐀𝐓𝐒𝐙
Nézz szembe azzal, amitől menekülsz! Talán egy kapcsolattal. Talán egy érzéssel. Talán magaddal.
Tanulj meg maradni! Nem kell mindig továbbmenned! Néha a legnagyobb bátorság az, hogy maradni tudsz, amikor minden benned menni akar.
Engedd meg magadnak a sebezhetőséget! A valódi szabadság nem az, hogy mindig erősnek kell lenned. A valódi szabadság az, amikor elmondhatod: "Fáj. És nem tudom."
Érezd át, amit mondasz! Mielőtt kimondod az "igazságot", állj meg! Lélegezz! Érezz! És akkor mondd ki - szeretettel!
𝐀 𝐌𝐄𝐆𝐇𝐈́𝐕𝐀́𝐒
Ez nem arról szól, hogy legyél kevesebb! Ez arról szól, hogy 𝐭𝐚𝐥𝐚́𝐥𝐣 𝐮́𝐣 𝐝𝐞𝐟𝐢𝐧𝐢́𝐜𝐢𝐨́𝐭 𝐚 𝐬𝐳𝐚𝐛𝐚𝐝𝐬𝐚́𝐠𝐫𝐚!
Olyat, ami nem menekülés, hanem választás. Olyat, ami nem csak az égre néz, hanem a földre is. Olyat, ami nem csak beszél az igazságról, hanem érzi is.
Mert te több vagy, mint a szabadságod. Több vagy, mint a nyílvesszőid. Több vagy, mint a távoli horizontok.
𝐌𝐨𝐬𝐭 𝐚𝐫𝐫𝐚 𝐡𝐢́𝐯 𝐭𝐞́𝐠𝐞𝐝 𝐚𝐳 𝐮𝐧𝐢𝐯𝐞𝐫𝐳𝐮𝐦, 𝐡𝐨𝐠𝐲 𝐚́𝐥𝐥𝐣 𝐦𝐞𝐠! 𝐄́𝐫𝐤𝐞𝐳𝐳 𝐦𝐞𝐠! 𝐍𝐞 𝐟𝐞́𝐥𝐣!
Mert ami odakint van, az sosem fog betölteni, amíg nem engeded be, ami belül van.
És ez az igazi szabadság! 🤍
5 months ago | [YT] | 6
View 0 replies
Kemény Adél
🌸 Amikor visszatalálsz 🌸
Olyan sokáig kerestél. Olyan sokáig hajtottál valamit. Olyan sokáig próbáltál elérni valahová, megszerezni valamit, bebizonyítani valamit.
Azt hitted, ha megvan - akkor boldog leszel. Ha eléred - akkor nyugodt leszel. Ha bebizonyítod - akkor végre elég lesz.
És közben... közben elfelejtettél valamit. Valami egyszerűt. Valami tisztát. Valami, ami mindig is ott volt benned.
Azt a képességed, hogy örülj.
Tudod, mikor voltál utoljára igazán boldog? Nem "sikerélmény" boldog. Nem "elértem valamit" boldog. Nem "megmutattam nekik" boldog.
Hanem egyszerűen... boldog.
Amikor a napsütés megérintette az arcod, és mosolyogtál. Amikor egy dal szólt, és táncolni akartál. Amikor valaki nevetett, és te is nevettél - ok nélkül, mert egyszerűen jó volt.
Mikor volt ez utoljára?
Régen, ugye? Olyan régen, hogy már el is felejtetted, milyen.
Mert megtanultad, hogy az öröm... az valami, amit ki kell érdemelni. Amit el kell érni. Amiért meg kell dolgozni.
Hogy nem lehetsz boldog, amíg nincs meg X. Nem pihenhetsz, amíg nincs kész Y. Nem örülhetsz, amíg nem bizonyítottad Z-t.
És közben... közben elfelejtettél élni.
Gyerekként nem volt így. Gyerekként örültél - csak úgy. Mert a fű lágy volt. Mert az ég kék volt. Mert valaki mosolygott rád.
Nem kellett ok. Nem kellett eredmény. Nem kellett bizonyíték.
Az öröm egyszerűen... volt.
És te... te szabad voltál. Nem a felelősségektől, nem a feladatoktól - hanem a gondolattól, hogy "nem érdemlem meg".
Mert nem volt benned az a hang... Az a hang, ami azt mondja: "Még nem. Még dolgozz. Még bizonyíts. Még ne."
Te egyszerűen... voltál. És ez elég volt.
És most... most valami hív vissza. Valami, ami azt suttogja: "Emlékszel?"
Emlékszel arra az időre, amikor a boldogság nem cél volt, hanem állapot? Amikor az öröm nem jutalom volt, hanem természetes? Amikor élni nem munka volt, hanem ajándék?
Vissza tudsz menni oda. Nem időben. Hanem magadban.
Mert az a gyerek - az az ártatlan, örülni tudó, szabadon érző részed - nem halt meg. Csak van eltemetve. Rétegenként. Elvárások alatt. Felelősségek alatt. "Így kell"-ek alatt.
De még mindig ott van. És most... most hív.
És tudom, mit érzel. "De már nem vagyok gyerek. Nem lehetek úgy. Van felelősségem. Van feladatom. Van..."
És igen. Mind igaz.
De tudod, mi a legnagyobb hazugság, amit elhittél? Hogy a felnőttség azt jelenti: elveszíteni azt a képességedet, hogy örülj. Hogy megkeményedj. Hogy elveszítsd azt a részed, ami még tud csodálkozni, játszani, élni.
Ez nem felnőttség. Ez kiégés.
Az igazi érettség az, amikor megtartod azt a gyereket - és hozzáadod a bölcsességet. Amikor tudsz örülni - és közben tudod, hogy dolgozni is kell. Amikor játszani tudsz - és közben felelős vagy.
Amikor mindkettő vagy. Egyszerre.
Szóval most - ebben a pillanatban - hadd kérdezzem meg:
Minek örülsz?
Nem nagy dolgok. Nem eredmények. Nem célok.
Hanem egyszerűen... minek?
A reggeli kávé? A napfény? Annak, hogy lélegezel? Annak, hogy van egy ember, aki szeret? Annak, hogy él benned valami, ami még mindig tud érezni?
Találd meg! Érezd meg! Engedd meg magadnak!
Mert tudod, mi történik, amikor újra megengeded magadnak, hogy örülj - úgy, egyszerűen, ok nélkül?
Akkor újra élsz. Igazán.
Nem túlélsz. Nem működsz. Nem teljesítesz.
Hanem élsz. És ez... ez az, amiért idejöttél.
A múlt nem gonosz. A gyerekkorod nem naiv volt. Azok az egyszerű örömök, amik akkor természetesek voltak - nem voltak kevesek.
Azok voltak igazak. Azok voltak tiszták. Azok voltak... valódiak.
És most itt az ideje visszatérni hozzájuk. Nem úgy, hogy elfelejted, mit tanultál. Nem úgy, hogy felelőtlen leszel. Nem úgy, hogy visszamész időben.
Hanem úgy, hogy visszahozod azt a részedet, amit elhagytál.
Azt a részt, ami tud örülni. Ami tud játszani. Ami tud egyszerűen lenni - és ezt elégnek érezni.
Szóval ma - most - ebben a pillanatban:
Nézz ki az ablakon! Mit látsz?
Talán fákat. Talán eget. Talán embereket.
És mosolyogj! Csak úgy!
Nem azért, mert elértél valamit. Nem azért, mert kész van valami. Nem azért, mert megérdemled.
Hanem azért, mert itt vagy. Élsz. És ez csoda.
És amikor újra megtanulod ezt érezni - amikor újra megengeded magadnak, hogy örülj, ok nélkül, egyszerűen - akkor gyógyulsz meg.
Nem a sebeid tűnnek el. Nem a múltad oldódik fel. Nem az életed válik tökéletessé.
Hanem te térsz vissza önmagadhoz. Ahhoz, aki mindig is voltál.
🌸✨🎈
Örülj! Játssz! Élj!
Nem azért, mert gyerek vagy. Hanem azért, mert emberi vagy.
És ez elég. Mindig is az volt. 🤍
5 months ago | [YT] | 2
View 0 replies
Kemény Adél
Január 18-i Újhold – Amikor már nem a világ túl sok, hanem az élet, amit élsz
Van egy pont, ahol már nem lehet tovább magyarázni magadnak, hogy „ez most csak egy nehezebb időszak”.
Nem lehet tovább spirituálisan megkerülni.
Nem lehet tovább fejlődésnek nevezni azt, ami valójában önfeladás.
És ezt te pontosan tudod.
Nem vagy elveszve.
Nem vagy összezavarodva.
Nem is vagy különösebben sérült.
Csak túl régóta élsz egy olyan életet, amihez folyamatosan kisebbítened kell magad.
Ez az újhold nem azért nehéz, mert valami rossz közeleg.
Hanem azért, mert már nem tudod elhitetni magaddal, hogy ez így rendben van.
Nem azért vagy fáradt, mert túl sokat vállalsz.
Hanem mert túl sok mindenre mondasz igent, ami belül nem igaz.
És ezt senki nem mondja ki, mert kényelmetlen.
Mert ha kimondanánk, akkor el kellene ismerni, hogy nem minden fáradtság gyógyítható pihenéssel.
Van, amit csak az gyógyít, ha abbahagyod azt az életet, amit már nem bírsz tovább élni.
A Bak újhold nem simogat.
Nem bátorít.
Nem mondja, hogy „légy türelmes”.
A Bak azt mondja:
ha nem vállalod fel az igazságodat, akkor az életed lassan, csendben fog elnehezedni.
És nem büntetésként.
Hanem következményként.
Mert nem lehet hosszú távon úgy élni, hogy mást mutatsz kifelé, mint amit belül érzel.
Nem lehet úgy kapcsolatban maradni, hogy közben napról napra lemondasz magadról.
Nem lehet úgy „jó embernek” lenni, hogy közben egyre kevesebb vagy.
És ez az a pont, ahol sokan elrontják.
Megpróbálnak jobban működni.
Megpróbálnak pozitívabbak lenni.
Megpróbálnak még mélyebben megérteni mindent.
Pedig nem érteni kell.
Hanem abba kell hagyni.
Abbahagyni azt, hogy mindig te alkalmazkodsz.
Abbahagyni azt, hogy a békéért feladod az igazadat.
Abbahagyni azt, hogy megmagyarázod, miért nem mersz lépni.
Ez az újhold nem kér döntést.
Nem kér bátorságot.
Nem kér nagy változást.
Csak egy dolgot kér:
ne hazudj tovább magadnak.
Mert onnantól, hogy belül kimondod az igazat, már nincs visszaút.
Lehet, hogy még maradsz.
Lehet, hogy még vársz.
Lehet, hogy még nem lépsz.
De már nem fogod magad ellen csinálni.
És ez az a belső elmozdulás, amitől az élet lassan – nagyon lassan – elkezd újra lélegezni.
Ehhez az újholdhoz készítettem egy meditációt.
Nem azért, hogy „megjavítson”.
Hanem hogy legyen egy tér, ahol végre nem kell erősnek lenned, tudatosnak lenned, jól lenned.
Csak őszintének.
Egy tér, ahol nem kell tudnod, mi lesz a következő lépés.
Elég annyi, hogy nem fordulsz el attól, amit érzel.
🌑 Ha érzed, hogy erre a fajta nyers őszinteségre van most szükséged, a meditációt 3000 Ft-ért tudod megrendelni.
A megrendelő űrlapot az első hozzászólásban találod.
Ez nem új kezdet.
Ez abbahagyása annak, ami már régóta nem te vagy.
5 months ago | [YT] | 5
View 1 reply
Load more