Hai noroc la toată lumea, dar mai mult mie! A fost unul din cei mai grei ani pentru mine, cu o groază de întorsături de situație și de palme date de viață, toate astea însă venind doar ca să ne arate cât de importantă e familia și că oamenii au o capacitate uimitoare de a fi alături unii de alții în clipele în care viața îți servește numai nasoale. Am pierdut trei persoane extrem de dragi, de la profesorul meu de sport Cristinel Bălan decedat în aprilie care de 2 ani mi-a fost și coleg, la bunica mea Marcica Toma trecută în neființă în august și la unchiul meu, totodată și nașul meu de botez Noroc Gheorghe, care s-a stins în septembrie. Mi-am promis că de fiecare dată când moare o persoană care mi-a intrat la suflet și care mi-a marcat existența într-un fel sau altul, o să îi pun amintirea în versuri imprimate pe un instrumental, pentru ca niciodată să nu se uite cât de extraordinar a fost acel om, să-i rămână mereu prezența vie, de fiecare dată când cineva dă play. Acestea fiind zise, zilele care urmează voi urca pe canal primul meu EP numit „Omagiu”. EP-ul conține șase piese, trei pentru persoanele menționate mai sus și trei surpriză. Singura colaborare este cu T.I.C, un prieten pe cât de bun, pe atât de talentat cu care am mai colaborat acum câțiva ani și am reușit să-l scot de la naftalină. Abia aștept să ascultați ce am pregătit. Deși e un proiect mai funebru, e un fragment de poveste, e o lacrimă care a preferat să se verse pe foaie, nu pe șervețel, căci atunci când sufletul plânge, arta e singura care îi poate șterge ochii. După materialul ăsta revenim la normal cum s-ar spune. Am în lucru și o piesă pentru Halloween, ceva ce nu am mai prea văzut la nimeni, deci, rămâneți aproape că altfel habar n-aveți ce pierdeți. Măcar așa știți ce pierdeți=)) V-am pupat, grijă de voi!
Și uite că am ajuns în sfârșit și la finalul celui de-al doilea album, mix/tape sau ce o fi. A fost un proiect la care am muncit enorm de mult pentru că în ciuda numărului foarte mare de track-uri, (25 mai exact), ceva ce nu prea mai vezi în muzica românească a zilelor noastre, am vrut să aduc și diversitate, ca fiecare piesă să fie ceva la care să nu se aștepte nimeni și cred că mi-a ieșit. Am abordat și stiluri noi, ca drill-ul care m-a prins super grav, subiecte variate, de la dragoste, la viață, la rugăciuni și party-uri, pe scurt, am încercat să introduc ascultătorii într-un film audio prin muzică, ca experiența să fie similară cu cea a unui drum parcurs cu mașina, drum pe care nu știi niciodată ce vei întâlni.
Mulțumesc cui a rămas alături de mine până la final și, nu în ultimul rând, mulțumesc celor care au contribuit la realizarea acestui proiect.
Mulțumesc lui Neex, inginerul meu de sunet care a dat culoare prin mix/master-ul de calitate majorității pieselor și mulțumesc celor care și-au adus aportul, atât prin vocile trase pe piese, cât și pe partea vizuală, deci pe această cale îi mulțumesc lui Daniel Andrei pentru artwork-urile pe care mi le-a făcut la multe din piese.
Mai jos voi da citire celor care și-au lăsat amprenta prin vocile lor pe unele din materialele de pe album:
Shout-out lui DonutS pentru refrenul, mix/master-ul și beat-ul de la „Șepcile jos” și pentru beat-ul și mix/master-ul de la piesa „Puțin soare”;
Mulțumesc Larisei pentru refrenul de la „Și se iubeau”;
Thanks lui Merci pentru refrenul de la „Degeaba” și pentru vocile adiționale de la „Și se iubeau”;
Tot respectul lui Dave Stancy pentru refrenul de la „Singur”;
Patri cu refrenul de la „Viața ta” a rupt;
Prețuire și respect lui Neex pentru refrenul de la „Încă” și pentru mix/master-ul la majoritatea pieselor de pe album;
Le sunt recunoscător fetelor din LTBV, Diana, Merci, Camy și Patri pentru refrenul de la „Restart”, ați adus energie pe piesa aia cum aduce o cafea după o noapte albă;
Pace și iubire lui Johnny Dev pentru beat-ul piesei „La parter”;
Și, nu în ultimul rând, sărut mâna, Camy pentru refrenul piesei „Tot ce ai mai bun”;
În viitorul apropiat, o să puteți asculta toate piesele pe toate platformele de streaming, dar până atunci, vă puteți bucura de album aici, pe Youtube.
Mulțumesc vouă, celor care ascultați și care îmi dați muzica mai departe. Sunteți cei mai tari!
Nu mai pun emoji-uri că mi-e lene. Ne auzim cu materiale noi cât de curând! Stați aproape!
Deși s-a sfârșit, 25 de mile este doar începutul! Aveți aici playlist-ul: www.youtube.com/playlist?list...
Salut! Veste mare pentru întreaga populație de pe aceste meleaguri! (În sfârșit s-au terminat sarmalele bunică-mii de la Crăciun!) Glumesc. Adică, nu chiar, că și asta s-a întâmplat, dar mai e un eveniment, poate nu la fel de important, dar la fel de proaspăt. Și-a făcut fratele vostru TikTok, după luni de meditații și nopți în care m-am zvârcolit în pat, la fel ca sufletul unei fecioare înainte de noaptea nunții dacă să mă amestec și eu printre lumea de acolo sau nu. Așadar, intră și tu pe link-ul ăsta, dă-mi un fallow, lasă și tu like-uri la ce am postat deja, comentarii de ce nu, și ce te mai lasă sufletul. O să vorbim mai mult acolo, atât despre mine ca om, cât și despre mine ca artist, vă mai dau fragmente din piesele pe care urmează să le lansez, (sau snippet-uri pentru intelectuali) și vedem noi ce ne mai trece prin cap. Pe scurt, avem toate șansele să socializăm și să formăm o familie frumoasă și acolo. Enjoy! https://www.tiktok.com/@eusebiucristiantoma?_t=ZN-8snIWHd9vsM&_r=1
Salut, copii! Am plăcerea să vă prezint un proiect super blană la care am contribuit și eu. E cu atât mai mișto ce s-a întâmplat aici pentru că e și primul videoclip la care a participat fratele vostru, așa că rupeți butonul de play și bucurați-vă de artă, iar dacă o mai dați și mai departe, e perfect: https://www.youtube.com/watch?v=sEZtG...
Deci, în apărarea mea, dacă n-am mai postat, nu înseamnă că n-am tot scris. Știu c-am cam neglijat canalul ăsta, căruia, săracu', am vrut să-i aprind o lumânare la morți, dar cât timp mai e unul singur care să rămână aici neclintit, ferm și nerăbdător să mai postez ceva, o să îmi păstrez banii pentru lumânarea aia în buzunar. Chiar, v-ați gândit vreodată cum ar fi să introducă popii în biserici plata cu cardul și să-ți poți plăti acatistele doar așa? Ar fi cea mai eficientă metodă de tehnologizare în rândurile persoanelor de vârsta a treia. Ai vedea toate babele cu IPhone și Samsung. Numai baticuri cu sigla ăstora de la Apple s-ar perinda prin lăcașele de cult, nebunie ar fi. Cum însă pronia cerească a hotărât ca eu să mă introduc în tainele muzicii, și nu în acelea bisericești, o să mă reapuc de treabă serioasă pe aici, și prin treabă serioasă, mă refer că o să fac tot posibilul să postez mai mult de două ori pe an, așa, ca-n vremurile bune. Am o grămadă de piese blană scrise care abia așteaptă să intre în playlist-ul și în sufletul tău, iar una din ele e pe drum și urmează ca azi, mâine cel târziu, să își facă apariția aici. Așadar și prin urmare, fiți pe fază ca să nu fie faza pe voi și hai cu un share masiv când o postez, cu un comentariu, un like și cu ce mai vor sufletele voastre rătăcitoare. De prin septembrie intenționez să vin cu mai multe schimbări și poate ne mai mărim și noi familia, însă nu pot singur, am nevoie de ajutorul tău. Fiecare like, share și comentariu, sunt la fel de importante pentru mine cum era pentru bunică-ta să câștige PSD-ul alegerile, deci crucial pentru subzistență, așa că nu mă lăsa la ananghie și pregătește-te să fii Sebilizat/ă și, de ce nu, împarte muzica mea cu cât mai multă lume ca să ducem procesul de sebilizare la nivel național. Vă pup pe suflet și abia aștept să ne auzim, că de văzut, mai greu. Grijă de voi! Rămâneți pe aproape pentru că, așa cum am zis, vine piesă nouă, piesă care va fi doar un zvâc pentru ce vă mai așteaptă. Pa.
Bună seara dragi abonați și abonate. Albumul e aproape gata și abia aștept să discutăm despre piesele voastre preferate. Până atunci, ce ați vrea să mai vedeți pe canal ?
Doamnelor și domnilor, țin să vă anunț cu bucurie că până la album, v-am mai pregătit o surpriză alături de fratele meu #DaveStancy. Dați un play pe link-ul de mai jos și haideți să urcăm bucata asta marfă de tot cât mai sus! Aveți grijă să aveți grijă de voi și să auzim numai de bine! https://www.youtube.com/watch?v=Xyqn5...
Ho, Ho, Ho!!! A cam întârziat puțin Moșul Sebyan, dar vă asigur că merită așteptarea. S-a lucrat intens, atât la partea audio, cât și la partea video, ca în final să vă bucure inimile și urechile. Stați pe-aproape că urmează material nou! ✍️🙏🎅🌲🎄☃️❄️
SEBYAN CT
Hai noroc la toată lumea, dar mai mult mie! A fost unul din cei mai grei ani pentru mine, cu o groază de întorsături de situație și de palme date de viață, toate astea însă venind doar ca să ne arate cât de importantă e familia și că oamenii au o capacitate uimitoare de a fi alături unii de alții în clipele în care viața îți servește numai nasoale.
Am pierdut trei persoane extrem de dragi, de la profesorul meu de sport Cristinel Bălan decedat în aprilie care de 2 ani mi-a fost și coleg, la bunica mea Marcica Toma trecută în neființă în august și la unchiul meu, totodată și nașul meu de botez Noroc Gheorghe, care s-a stins în septembrie.
Mi-am promis că de fiecare dată când moare o persoană care mi-a intrat la suflet și care mi-a marcat existența într-un fel sau altul, o să îi pun amintirea în versuri imprimate pe un instrumental, pentru ca niciodată să nu se uite cât de extraordinar a fost acel om, să-i rămână mereu prezența vie, de fiecare dată când cineva dă play. Acestea fiind zise, zilele care urmează voi urca pe canal primul meu EP numit „Omagiu”. EP-ul conține șase piese, trei pentru persoanele menționate mai sus și trei surpriză. Singura colaborare este cu T.I.C, un prieten pe cât de bun, pe atât de talentat cu care am mai colaborat acum câțiva ani și am reușit să-l scot de la naftalină. Abia aștept să ascultați ce am pregătit. Deși e un proiect mai funebru, e un fragment de poveste, e o lacrimă care a preferat să se verse pe foaie, nu pe șervețel, căci atunci când sufletul plânge, arta e singura care îi poate șterge ochii.
După materialul ăsta revenim la normal cum s-ar spune. Am în lucru și o piesă pentru Halloween, ceva ce nu am mai prea văzut la nimeni, deci, rămâneți aproape că altfel habar n-aveți ce pierdeți. Măcar așa știți ce pierdeți=))
V-am pupat, grijă de voi!
8 months ago | [YT] | 7
View 2 replies
SEBYAN CT
Și uite că am ajuns în sfârșit și la finalul celui de-al doilea album, mix/tape sau ce o fi. A fost un proiect la care am muncit enorm de mult pentru că în ciuda numărului foarte mare de track-uri, (25 mai exact), ceva ce nu prea mai vezi în muzica românească a zilelor noastre, am vrut să aduc și diversitate, ca fiecare piesă să fie ceva la care să nu se aștepte nimeni și cred că mi-a ieșit. Am abordat și stiluri noi, ca drill-ul care m-a prins super grav, subiecte variate, de la dragoste, la viață, la rugăciuni și party-uri, pe scurt, am încercat să introduc ascultătorii într-un film audio prin muzică, ca experiența să fie similară cu cea a unui drum parcurs cu mașina, drum pe care nu știi niciodată ce vei întâlni.
Mulțumesc cui a rămas alături de mine până la final și, nu în ultimul rând, mulțumesc celor care au contribuit la realizarea acestui proiect.
Mulțumesc lui Neex, inginerul meu de sunet care a dat culoare prin mix/master-ul de calitate majorității pieselor și mulțumesc celor care și-au adus aportul, atât prin vocile trase pe piese, cât și pe partea vizuală, deci pe această cale îi mulțumesc lui Daniel Andrei pentru artwork-urile pe care mi le-a făcut la multe din piese.
Mai jos voi da citire celor care și-au lăsat amprenta prin vocile lor pe unele din materialele de pe album:
Shout-out lui DonutS pentru refrenul, mix/master-ul și beat-ul de la „Șepcile jos” și pentru beat-ul și mix/master-ul de la piesa „Puțin soare”;
Mulțumesc Larisei pentru refrenul de la „Și se iubeau”;
Thanks lui Merci pentru refrenul de la „Degeaba” și pentru vocile adiționale de la „Și se iubeau”;
Tot respectul lui Dave Stancy pentru refrenul de la „Singur”;
Patri cu refrenul de la „Viața ta” a rupt;
Prețuire și respect lui Neex pentru refrenul de la „Încă” și pentru mix/master-ul la majoritatea pieselor de pe album;
Le sunt recunoscător fetelor din LTBV, Diana, Merci, Camy și Patri pentru refrenul de la „Restart”, ați adus energie pe piesa aia cum aduce o cafea după o noapte albă;
Pace și iubire lui Johnny Dev pentru beat-ul piesei „La parter”;
Și, nu în ultimul rând, sărut mâna, Camy pentru refrenul piesei „Tot ce ai mai bun”;
În viitorul apropiat, o să puteți asculta toate piesele pe toate platformele de streaming, dar până atunci, vă puteți bucura de album aici, pe Youtube.
Mulțumesc vouă, celor care ascultați și care îmi dați muzica mai departe. Sunteți cei mai tari!
Nu mai pun emoji-uri că mi-e lene. Ne auzim cu materiale noi cât de curând! Stați aproape!
Deși s-a sfârșit, 25 de mile este doar începutul!
Aveți aici playlist-ul:
www.youtube.com/playlist?list...
8 months ago | [YT] | 1
View 0 replies
SEBYAN CT
Salut! Veste mare pentru întreaga populație de pe aceste meleaguri! (În sfârșit s-au terminat sarmalele bunică-mii de la Crăciun!) Glumesc. Adică, nu chiar, că și asta s-a întâmplat, dar mai e un eveniment, poate nu la fel de important, dar la fel de proaspăt. Și-a făcut fratele vostru TikTok, după luni de meditații și nopți în care m-am zvârcolit în pat, la fel ca sufletul unei fecioare înainte de noaptea nunții dacă să mă amestec și eu printre lumea de acolo sau nu. Așadar, intră și tu pe link-ul ăsta, dă-mi un fallow, lasă și tu like-uri la ce am postat deja, comentarii de ce nu, și ce te mai lasă sufletul. O să vorbim mai mult acolo, atât despre mine ca om, cât și despre mine ca artist, vă mai dau fragmente din piesele pe care urmează să le lansez, (sau snippet-uri pentru intelectuali) și vedem noi ce ne mai trece prin cap. Pe scurt, avem toate șansele să socializăm și să formăm o familie frumoasă și acolo. Enjoy!
https://www.tiktok.com/@eusebiucristiantoma?_t=ZN-8snIWHd9vsM&_r=1
1 year ago | [YT] | 5
View 0 replies
SEBYAN CT
Salut, copii! Am plăcerea să vă prezint un proiect super blană la care am contribuit și eu. E cu atât mai mișto ce s-a întâmplat aici pentru că e și primul videoclip la care a participat fratele vostru, așa că rupeți butonul de play și bucurați-vă de artă, iar dacă o mai dați și mai departe, e perfect:
https://www.youtube.com/watch?v=sEZtG...
2 years ago | [YT] | 2
View 0 replies
SEBYAN CT
Deci, în apărarea mea, dacă n-am mai postat, nu înseamnă că n-am tot scris. Știu c-am cam neglijat canalul ăsta, căruia, săracu', am vrut să-i aprind o lumânare la morți, dar cât timp mai e unul singur care să rămână aici neclintit, ferm și nerăbdător să mai postez ceva, o să îmi păstrez banii pentru lumânarea aia în buzunar.
Chiar, v-ați gândit vreodată cum ar fi să introducă popii în biserici plata cu cardul și să-ți poți plăti acatistele doar așa? Ar fi cea mai eficientă metodă de tehnologizare în rândurile persoanelor de vârsta a treia. Ai vedea toate babele cu IPhone și Samsung. Numai baticuri cu sigla ăstora de la Apple s-ar perinda prin lăcașele de cult, nebunie ar fi.
Cum însă pronia cerească a hotărât ca eu să mă introduc în tainele muzicii, și nu în acelea bisericești, o să mă reapuc de treabă serioasă pe aici, și prin treabă serioasă, mă refer că o să fac tot posibilul să postez mai mult de două ori pe an, așa, ca-n vremurile bune. Am o grămadă de piese blană scrise care abia așteaptă să intre în playlist-ul și în sufletul tău, iar una din ele e pe drum și urmează ca azi, mâine cel târziu, să își facă apariția aici.
Așadar și prin urmare, fiți pe fază ca să nu fie faza pe voi și hai cu un share masiv când o postez, cu un comentariu, un like și cu ce mai vor sufletele voastre rătăcitoare. De prin septembrie intenționez să vin cu mai multe schimbări și poate ne mai mărim și noi familia, însă nu pot singur, am nevoie de ajutorul tău. Fiecare like, share și comentariu, sunt la fel de importante pentru mine cum era pentru bunică-ta să câștige PSD-ul alegerile, deci crucial pentru subzistență, așa că nu mă lăsa la ananghie și pregătește-te să fii Sebilizat/ă și, de ce nu, împarte muzica mea cu cât mai multă lume ca să ducem procesul de sebilizare la nivel național.
Vă pup pe suflet și abia aștept să ne auzim, că de văzut, mai greu. Grijă de voi! Rămâneți pe aproape pentru că, așa cum am zis, vine piesă nouă, piesă care va fi doar un zvâc pentru ce vă mai așteaptă.
Pa.
2 years ago | [YT] | 7
View 1 reply
SEBYAN CT
Bună seara dragi abonați și abonate. Albumul e aproape gata și abia aștept să discutăm despre piesele voastre preferate. Până atunci, ce ați vrea să mai vedeți pe canal ?
3 years ago | [YT] | 6
View 0 replies
SEBYAN CT
Doamnelor și domnilor, țin să vă anunț cu bucurie că până la album, v-am mai pregătit o surpriză alături de fratele meu #DaveStancy. Dați un play pe link-ul de mai jos și haideți să urcăm bucata asta marfă de tot cât mai sus! Aveți grijă să aveți grijă de voi și să auzim numai de bine!
https://www.youtube.com/watch?v=Xyqn5...
3 years ago | [YT] | 6
View 5 replies
SEBYAN CT
Cam așa va arăta proiectul final „#Sebyan_Freestyle_de_sfârșit_de_an” Suntem nerăbdători cu toții!
4 years ago | [YT] | 7
View 0 replies
SEBYAN CT
Stați pe-aproape, în curând urmează material nou!!!!!
4 years ago | [YT] | 4
View 0 replies
SEBYAN CT
Ho, Ho, Ho!!! A cam întârziat puțin Moșul Sebyan, dar vă asigur că merită așteptarea. S-a lucrat intens, atât la partea audio, cât și la partea video, ca în final să vă bucure inimile și urechile. Stați pe-aproape că urmează material nou! ✍️🙏🎅🌲🎄☃️❄️
4 years ago | [YT] | 6
View 0 replies
Load more