Moto Retro Press to klasyczne auta i PRL-owskie graty, pojazdy z filmów amerykańskich, pojazdy wojskowe i militarne (czołgi, wozy bojowe, amfibie, auta terenowe) wypadki i zderzenia oraz reportaże i relacje z różnych wystaw i muzeów.
Szczególną uwagę poświęcam takim autom jak: Polonez, Fiat 125p, Maluch - Fiat 126p, FSM Syrena, Żuk, Trabant, Jelcz, Star, Autosan, Honker, GAZ 69, UAZ 469, Lublin 3, Mercedesy, Delorean, Hummer i wiele innych.
Ogólnie Moto Retro Press to mój nowy kanał, w którym prezentuję nagrania związane z retro motoryzacją - samochodami i innymi pojazdami. Dużo takich filmów uzbierało mi się w moim archiwum video, dlatego pragnę się tym podzielić na osobnym kanale i co jakiś czas nagrywam nowe.
Kontakt: oskar344@wp.pl
Moto Retro Press - Ratujemy Polonezy
Zapraszam na zlot Fiatów 125p w Falenicy. Będzie można tam zobaczyć oblachowanie z bramy głównej FSO zabezpieczone przez Filipa Idziowskiego, bo miało trafic na złom! Szczegóły pod linkiem:
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
www.facebook.com/share/1DMHjGc9Mc/
13 hours ago | [YT] | 28
View 0 replies
Moto Retro Press - Ratujemy Polonezy
Lato z Polonezem ❤️ A wy jak tam - płacicie alimenty po rozwodzie z żoną?
22 hours ago | [YT] | 100
View 17 replies
Moto Retro Press - Ratujemy Polonezy
Straszyliście mnie jakie to ciężkie będzie szpachlowanie i szlifowanie Poloneza. A ja nie jestem nawet zmęczony. Wszystko poszło gładko i szybko. Szlifowalem RĘCZNIE! Jutro będziemy malowali filerem drzwi i maskę. 😃 Fajnie jest, słońce świeci. Lubie lato. A ja zaraz będę jadł serek wiejski.
#polonez #fso #remont #samochody #cars
1 day ago | [YT] | 61
View 11 replies
Moto Retro Press - Ratujemy Polonezy
Kto z Was rozpozna tego młodego dżentelmena udzielającego wywiadu TVN Turbo ponad 20 lat temu? 😃
#polonez
2 days ago | [YT] | 54
View 16 replies
Moto Retro Press - Ratujemy Polonezy
Ludzie w komentarzach pod poprzednimi postami odpalili się że nie stać mnie żeby zapłacić stówę za kabel diagnostyczny do poloneza wyzywali mnie od chorych psychicznie, od żebraków, od biedaków kropka Co ludzie jest z wami nie tak?! To przecież chodzi o dobrą zabawę, a tutaj jest jakieś wyzywanie, obrażanie mnie i robienie ze mnie chorego psychicznie człowieka. Stać mnie na ten kabel, ale ja chcę żeby społeczność polonezowa też zaangażowała się w ten projekt, bo wtedy każdy będzie mógł na zlocie Polonezów bezpłatnie zdiagnozować swojego Poloneza Caro Plus z silnikiem 1.6 GLI. Jeśli ja kupię sobie ten kabel na Allegro to kupię go sobie i nie będę już nikomu go więcej udostępniał. Bo z jakiej racji? Ja tutaj proponuję prosty deal, prostą współpracę – ja udostępniam laptopa z oprogramowaniem Bosch i albo robimy kabel wspólnie (o czym za chwilę) albo robimy jakąś zrzutę czy po prostu ktoś z was może ma taki kabel gdzieś w mieszkaniu i jest niepotrzebny. Właśnie – jaki to jest kabel? Z jednej strony ma żeński wtyk RS232 czyli inaczej mówiąc port COM, a z drugiej strony jest to wtyk diagnostyczny który nazywa się SYM 3PIN. Może ktoś z was coś takiego ma? Może łatwiej jest coś takiego polutować i zrobić samodzielnie zamiqst dawać stówę? Najlepiej jak najdłuższy żeby dało się też te diagnostykę przeprowadzać podczas jazdy samochodem. Zamieszczam zdjęcie jak wygląda ten przewód na Allegro. Ale to kosztuje aż stówę za zwykły kabelek! Ja chcę żebyście się uaktywnili, a nie że tylko ja cały czas nagrywam filmy i wstawiam posty a inni poloneziarze nic nie robią. Jeśli mamy budować społeczność - wiem że mój kanał obserwuje prawie 10 000 osób, na grupie jest ponad 40 000 osób, a na tej stronie aż 25 000 ludzi obserwuje tę stronę to dlaczego tylko ja mam działać, a wy tylko bedziecie obserwatorami?
2 days ago | [YT] | 38
View 8 replies
Moto Retro Press - Ratujemy Polonezy
Potrzebuję waszej pomocy. Czy zamawiamy kabel diagnostyczny z allegro czy robimy własny? Bo na allegro on chodzi aż po stówce. Laptop będzie używany podczas zlotów i innych spotkań poloneziarzy. Postawimy krzesełko, parasol i stolik i każdy posiadacz Poloneza Plusa z silnikiem 1.6 z wtryskiem Bosch będzie mógł bezpłatnie dokonać diagnostyki auta. Kto z Was jest w stanie pomoc z przewodem?
A może udostępnicie parasole, krzesełko i stolik ogrodowy? Piszcie w komentarzach albo do mnie
#Polonez #retro #laptop #komputer #samochód
3 days ago | [YT] | 32
View 4 replies
Moto Retro Press - Ratujemy Polonezy
Pan Grzegorz nasz zaprzyjaźniony lakiernik, który polakieruje Poloneza przejściówkę ma kompresor 25-litrowy firmy Stanley. A wy pisaliście że taki jest za mały i tylko drzwi da się nim pomalować! Mogłem sam taki kupić i nauczyć się lakierowania.
#polonez #remont #prl #fso
4 days ago | [YT] | 120
View 12 replies
Moto Retro Press - Ratujemy Polonezy
To się naprawdę dzieje. Lakierujemy Poloneza Filerem 😃
#polonez #fso #remont #prl
5 days ago | [YT] | 98
View 9 replies
Moto Retro Press - Ratujemy Polonezy
Zaraz oszaleję. Próbuje założyc pasek rozrzadu do poloneza przejściówki, ale ciągle mi spada. 🙄
Jakby nie pasował na tryby. Brakuje kilku milimetrów. Jak oni to zakladali w fabryce?! Może macie jakieś rady jak go założyć? Pasek Gates 5014 54x19 niby pasuje do Poloneza 1.5 oraz do Poloneza Caro 92-95. W aucie jest silnik 1.6 od Abimexa. Powinien niby pasować...?
#polonez #remont #fso #samochody
6 days ago (edited) | [YT] | 51
View 6 replies
Moto Retro Press - Ratujemy Polonezy
Dzisiaj pan Grzegorz poszpachlował Poloneza, a ja to wszystko szlifowałem papierem ściernym. Jutro będzie malowany filerem. Jestem brudny i zmęczony i najchętniej bym go oddał na złom. 😵💫
#polonez #fso #remont
6 days ago (edited) | [YT] | 77
View 5 replies
Load more