Indagram
A lélek marketingje
spirituális coaching
tartalomdizájn
boldogság
Motiváció, inspiráció, tippek, trükkök, ötletek, tapasztalatok és tapasztalások
Szia, én Ida vagyok, védikus mentor, spirituális coach, az Indagram oldal megálmodója
Védikus Életmód Mentorként segítek személyiségfejlődésed folyamatában, nehézségeid, konfliktusaid legyőzésében, megértésében és belső hangod megtalálásaban.
A videók hosszabbak, de a témák nagyon komolyak. Azért indítottam el ezt a csatornát, hogy ha komolyan veszed magad és elindultál vagy el szeretnél indulni az önsimereti úton, problémáid, elakadásaid vannak és dolgozol vagy dolgoznál magadon, akkor ezek a videók, mint egy komoly önismereti tanfolyam vagy kurzus elkísérnek Téged. Több mint tíz éves út áll mögöttem, tapasztalataimat, tudásomat osztom meg Veled, mint védikus mentor el is kísérlek személyesen is, ha szükséged van Rá.
Szép napot, Namastē
Indagram
A spiritualitás, az ébredés nem egy biztonsági háló, és nem egy burkot jelent körülötted vagy akár a szeretteid számára. Sőt, akár céltáblává is válhatsz.
Ha még nem ismerjük egymást, valószínűleg azért talált meg ez a bejegyzés, mert úton vagy, ébredésben.
Elkezdtél átlátni dolgokon, helyzeteken, embereken, és megláttál dolgokat, amiket mások nem akartak. Kérdéseket tettél fel, amik kényelmetlenek voltak a környezeted számára. Megérezted, hogy az élet, amit eddig éltél, ami körülötted zajlik, mintha valami Trumanshow lenne.
Egyszerre hullottak le fátylak és ébredtél rá saját Trumanságodra, szépen kifejezve, megmerültél az árnyékvilágodban és leraktad az álarcaid. Másrészt a külvilág, a cirkusz, lelepleződések, csalódások, és elérsz egy pillanathoz, amikor mindennek ellenére, - minél ébrebbé válsz, minél többet látsz- annál kimerültebbé válsz, annál magányosabbá, annál nehezebbé válik a régi tér, amiben eddig léteztél.
???Ez nem is az ÚT, nem az én utam, kerülőútra kerültem? Valamit rosszul csináltam, és talán vissza is aludnál.
DE: pontosan ezt kell érezni, a rendszer, amit elhagyunk, pontosan ezt akarja, hogy ezt gondold! A rendszer az alvók ellen nem harcol. Ez a folyamat pontosan azokat meríti ki, akik ébrednek.
Változásban vagyunk, és a kollektív egy határozott keresztút elött áll, az utak szétválnak. - a Félelem és a Szeretet útja... - Valamerre el kell dőlnie a mérlegnek, és ez a szétválasztódás, ez a különbésg és a különböző rezgések elérték a kritikus pontot. A tudati szférában is, a kollektív tudattalan tér reagál, érződik ez az egyensúlytalanság. És az új tudati szféra már zavarja az egyensúlyt és ebben a folyamatban feszültség, ellenállás alakul ki. Az ébredők különböznek az alvóktól. Azok, akik megkülönböztetik magukat, felborítják az egyensúlyt, és a kimerültség annak a jele, hogy a régi mezőből kilépni kimerítő, és összezavar, azt az érzést kelti, hogy valami nem stimmel veled.
Ez az ellenállás pontosan azt jelenti, hogy valamit jól csinálsz. Nem gyenge vagy, a bizonytalanságod, zavarodottságod, a kimerültséged nem gyengeség. Ez a változásod mellékhatása. Ellenállás nélkül nincs változás.
Kavarognak benned a kérdések, hogy talán valami nem stimmel veled, talán túl érzékeny vagy, túl drámai-szenvedélyes, és lehet, hogy valamit nem jól csinálsz, nem a szíved felé haladsz? - ez mind nem véletlen! A rendszer, amit elhagyni készülünk pontosan ezt akarja, pontosan ezt a bizonytalanságot, kétséget, kérdéseket! Aki kételkedik nem jelent veszélyt az egyensúlyra, aki tudja, hogy mi történik vele már egy másik történet.
Az ébredők mindenkinél több spirituális tartalmat fogyasztanak, mert keresnek valamit, ami a vágyaik, sóvárgásaik fájdalmát megmagyarázza, csillapítja és valamennyire elviselhetővé teszi. De a rendszer pontosan tudja ezt. És fáradhatatlanul szolgáltatja is ezeket az információkat. Ezáltal az elméd soha nem tud igazán megnyugodni, mert folyamatosan talál valamit integrálni.
A kimerültség, amit érzel, amin az alvás sem segít. Az érzékenységed, amivel belépsz valahová és rögtön tudod, hogy valami nem stimmel, vagy amitől nem bírod a tömeget elviselni, amikor a csend szükségletté válik. Az érzésvilág itt a világok között, amikor nem érzel talajt a lábad alatt.
De már semmi nem tud úgy működni mint régen, de emögött valami mást is érzek, mint csak a változás folyamatát. És most talán megijesztelek, vagy fájni fog, mert sokszor az igazság fáj, de akkor is kimondom.
A spirituális szféra, a spiritualitás egy üzlet lett - az érzéseid, a fájdalmad, a kétségeid és bizonytalanságodnak árfolyama van. Az internet, az algoritmus és gyógyító ajánlatok, videók, gyógyító frekvenciás lejátszási listák, meditációs események - az MI-ról nem is beszélve - mind a rendszer részei, az előbb felvázolt rendszer keretei között működnek, és nem ezen kívűl. Már rég nem mi irányítjuk, befolyásoljuk az algoritmust, éppen fordítva. És természetesen ezek kemény szavak, de nem cinikusság. Aki kimerült, és keresi a megoldást a legbiztosabb, és a legforróbb ügyfél, a legstabilabb fogyasztó. Még egy kurzus, mert a legutóbbi valahogy nem volt elég. Egy következő podcast, mert talán ott talál választ. A következő elvonulás, ahol reméli, hogy ott, azon a helyen valami helyrebillen. Gyógyulást fogyaszt, spirituális tartalmakat úgy, mint mások a sorozatokat. Mindezt azért, hogy a kibírhatatlant el tudja viselni, vagy csak hogy túlélje a napot.
Alan Watts után: Az ego, amely spiritualizálódik, ego marad
Az elménk mindig keresésben van, valójában soha nincs jelen. De nem is arról van szó, hogy ezek a tartalmak jók vagy rosszak. Ez arról szól, hogy hogyan fogyasztod, hogy mit csinálsz vele, hogy túl akarsz élni vagy valóban folyamatokat szeretnél elindítani magadban.
Jelenlét. A jelenben levés az egyetlen, amit a rendszer nem tud megismételni, másolni, mert nem egy termék, nem egy áru. A csendben születik. Nem amikor fogyasztasz.
Te miért fogyasztasz ilyen tartalmakat? Változni, fejlődni, transzformálódni vagy túlélni valamit, amit már nem bírsz tovább? A válaszod, az őszinte válasz az első lépés kifelé ebből a rendszerből.
Talán segít ebben, ha ránézel arra, hogy mióta fogyasztod, és mit is értél el ezeknek a segítségével. És húzz egy határt, hagyd abba, hogy ez a tér, ez a buborék, ez a mező etessen. Egyszerűnek tűnik, de nem az. Ez a tér már nagyon is jól tudja, megtanulta, hogyan tart magánál a tartalmakon keresztül - amik nagyon hatásosnak tűnnek, transzformatívnak, anélkül, hogy valóban azok lennének. Közösségeken keresztül, amik melegséget, meghittséget sugároznak, de csak addig, amig keresel. A rituálék, amik megnyugtatnak, anélkül, hogy bármit is valóban változtatnának benned.
Miben segítettek és valóban változtattak benned valamin? Segítettek a kapcsolati nehézségeidben, fontos döntéshelyzeteknél, talán valamilyen szokásnál, vagy az önmagadról alkotott képen, ahogy magaddal bánsz?
Vagy foglalkoztatod magad és nem haladtál?
A világ kifordult önmagából, egy hamis mátrixnak vége, épp omlik össze. A Plútó hátrálni kezdett, a Napkitörések egyre nehezebbé teszik a folyamatokat, de fontos, hogy mi önmagunk tudjunk maradni. Egy kozmikus teremtő pillanatban vagyunk, és a kocka még nincs elvetve, minden egyes lélek, minden apró rezdülése számít. Ébresztő. Ébredj
Namastē🪔
Gondolatébresztő gondolatcunami erről szóló videója:
https://youtu.be/-oA2buL4E2U?si=No3Im...
1 month ago | [YT] | 24
View 2 replies
Indagram
Akkor még nem értettem…
de valami bennem már felismerte.
Ma már tudom, miért.
Akkor még csak hang volt…
ma már egy belső út, amin végigvezet.
“Az Om szótag a teljes, elpusztíthatatlan (Aksara) és örök világmindenség. Mindenn, ami csak volt, van és a jövőben lesz az az Omkára. Tökéletesen transzcendens ezért minden, ami megismerhető, vagy kikövetkeztethető, és ami a háromféle időn (Tri-kála) túl van az az Omkára maga” Mandukhya-upanishad 1.
Gayatri mantra – hogyan változtatott meg belülről (és hogyan segíthet neked is)
https://youtu.be/KQMX5GCZGL8?si=pQOGw...
1 month ago | [YT] | 12
View 0 replies
Indagram
Engedd, hogy az, ami már nem szolgál, feloldódjon,
és az új erő lassan helyet találjon benned
Miközben elengedjük azt,
ami már nem szolgál,
felismerjük azt is, ami érték.
Nem minden régi teher.
Van, ami alap.
Van, ami megtart.
Van, amihez jó visszatérni.
Tudatosítsd:
mi az, ami fényből épült az életedben,
és amihez most lehorgonyozhatsz.
Ez nem kapaszkodás.
Ez belső stabilitás.
Minden akkor történik meg, amikor itt az ideje.
Nem az erőltetés hozza az áttörést,
hanem az összhang.
A kérdés nem az,
mit akarsz azonnal,
hanem az, hogy
mire vagy most valóban készen.
Ne illúziókon keresztül néz,
hanem azon túl.
Nagy bolygók jegyet váltanak,
nem egyik napról a másikra történik minden.
De a látásmódunk megváltozik.
Most már nem tudod nem látni azt,
amit eddig elnéztél.
Ez nem ítélet.
Ez felszabadulás.
👉 Nem mindent kell elengedni.
De amit elengedsz, azt tiszta látással tedd.
És ami marad, ahhoz fényből horgonyozz.
A változás nem sürget.
De amikor eljön az ideje,
tudni fogod, hová horgonyozz.
🪔Namastē🪔
2 months ago (edited) | [YT] | 16
View 0 replies
Indagram
Áldott húsvéti Ünnepeket,
Légy itt és most! Élvezd a jelen pillanatot, minden pozitív tapasztalatot és élményt, ami edig kibontakozottt, és azt is, ami most van fellendülőben. Az elégedettség azt jelenti, hogy időt szánnsz arra, hogy elgondolkoodj a helyzeten, élvezd a pillanatot, és bízz abban, hogy folyamatosan vezetés alatt állsz.
A végső célod az örömteli élet, és az örömöd kifejezése által el fogod érni az elragadtatás és az elégedettség állapotát. A boldogság a kulcs a belső békéhez, és most lehetőséget kapsz arra, hogy ezt megtapasztald. Tedd azt, amitől dalra fakad a szíved, amitől mosolyogsz, táncra perdülsz. Tedd azt, amitől élettel telinek érzed magad, bármi, amitől pozitívnak, áldottnak és örömtelinek érzed magad, támogatni fog abban, hogy még több ilyen érzét és élményt vonzz az életedbe.
Engedj el mindenféle elvárást, nyomást, légy itt és most, és érezz rá, engedd meg, lépj be a megújulás idejébe. Tovább növekedéshez el kell engedj minden súlyt, melyet hordozol. Életed egyik aspektusát el kell engedned, hogy tovább növekedhess, fejlődhess. A változás energiái gyógyító minőségeket rejtenek, a gyógyulásod a változást hozza, és így egy erőteljes, érzékek feletti térben találod magad, egy térben, ahol a szükségleteid, a kívánságaiddal tudatossá válsz és még több támogatást érezhetsz.
Nyílj meg, oldj fel minden akadályt, hogy nyitotttá és fogékonnyá válhass az általad megérdemelt szeretetre és megbecsülésre. Tekints szeretetteljesen magadra, és engedd meg magadnak, hogy szeressenek. Ez egy új szintje a spirituális nyitottságnnak, ami még több szeretetet vonz hozzád. A legmerészebb álmaidat is felülmúló szeretetben részesülsz attól az erőtől és jelenléttől, amely téged megteremtett, és ennek a szeretetnek az elfogadásával és elismerésével még több szeretetteljes élményben lesz részed az életedben.
Mutasd meg a Világnak a valódi színedet, hangodat és tehetségedet. Egy különleges, ősi, eredeti, valódi erő ébredezik benned, egy valódi gyógyító minőség. Egy belső energia, ami a legmagasabb potenciálodhoz vezet Téged. A változás a levegőben, hagyd magad mögött a korlátaidat - melynek okai a múltból másokkal kapcsolatos negatív gondolatok felhalmozódott mérge. A megújulás egy soha nem érezhető intenzivitással árasztja el az életünket. Ha bármi oknál fogva, az is volt a benyomásood, hogy az igazi ÉNed nem ismerik fel, vagy talán félreértelmezik, akkor tudd, hogy ez az energia felszabadul benned. Ahogy feldolgoztad az idők során felhalmozott régi történeteidet és korlátozó hiedelmeidet, egy réteg bőr is lehámlott rólad, ami korlátozta a tapasztalataidat. A környezet, a külvilág most már ezt a belső munkádat tükrözi vissza. Ha esetleg éppen most az lenne az érzésed, hogy valaki, akit szeretsz, félreért akkor a szóban forgó személy képes lesz ezt figyelmen kívül hagyni, feltéve, hogy hajlandó vagy elismerni a saját kihívásaidat a folyamat során. Egy különgeges időszak kezdődik - megújulás, teljesség és kapcsolódás ideje.
Ragadd meg az újjászületés lehetőségét és ünnepeld magad!
🐇A húsvéti orákel üzenetekkel kívánok kellemes húsvéti ünnepeket 🐇
Namastē 🪔
2 months ago | [YT] | 17
View 0 replies
Indagram
🌝A Mérleg Telihold mindig tükröt tart.🪞
Minden kapcsolatt segít, hogy jobban megértsük magunkat ..
Nem azért, hogy hibát keress magadban…
hanem hogy végre meglásd azt, amit eddig nem akartál észrevenni.
Most lehetőségünk van tanulni, megtanulni,
belélni magunk a másik helyzetébe,
megérteni az ő szemszögétt és egészséges kompromisszumokat találni.
Égitestek szembenállása
Kos - Mérleg
Béke – Harcos szellem
Tolerancia – Önfejlesztés
Tisztességesség – Határozottság
Határozatlanság – Döntéshozatali készség
Távolságtartás és semlegesség – Tűz és láng
Szabadság - Kiszolgáltatottság
Kapcsolataink most felerősödnek.
A konfliktusok nem ellenünk vannak – hanem értünk.
Mint egy nagyító, rámutatnak arra, ami bennünk kér figyelmet:
kimondatlan szükségletek, határok, régi minták, elfojtott érzések.
A másik nem az ellenséged.
A másik a tükröd.
És amit benne látsz –
az valójában benned mozdul meg.
Mint a Hold tükröződése a víz felszínén…
ha a víz nyugodt, tisztán látod.
de ha felkavarodik, torzul a kép.
Nem a Hold változott meg.
hanem a felszín.
Amit az emberek mondanak, vagy amit akár őszintén hisznek is, nem feltétlenül tükrözi viselkedésük valódi okait. -Bereczkei Tamás
Ez a Telihold arra hív, hogy ne kívül keresd az okokat.
Hanem állj meg egy pillanatra…és kérdezd meg magadtól:
– mi érintett meg ennyire?
– mit tükröz ez bennem?
– mire van valójában szükségem?
Mert minden kapcsolat egy kapu.
És minden trigger egy lehetőség.
Kilépni az áldozati szerepből.
Felelősséget vállalni önmagadért.
És megteremteni a saját belső egyensúlyodat.
Egy részünk kitartani akar, míg egy másik részünk tudja, hogy változásra van szükség. Ez nagyon ellentmondásos és idegőrlő lehet.
Hirtelen értékváltozás is lehetséges: Ami igazán fontos számunkra – szerelem, pénz és életmód tekintetében –, azt újra kell definiálnunk, míg a felszínes biztonságérzet elveszíti jelentőségét.
Nem kell tökéletes harmónia.
Csak igazság.
És néha… az igazság az,
hogy valaminek vége van.
Vagy épp most kezdődik igazán.
5 dolog, ami most jót tehet
1- a Mérleg harmóniára törekszik - de nem minden áron, nem azon az áron, hogy elveszíted magad. a külső béke egy kamu harmónia is lehet, EGYENSÚLYra van szükséged, és nem beolvadni, belepréselve bepasszolni valahová
2- engedd meg magadnak az érzéseidet, vizsgáld meg, hogy nem e egy múltbéli szituáció ismétli önmagát? tiszteld, vedd komolyan az érzéseidet, anélkül, hogy túlzásba esnél!
3- ez a telihold, a konstruktív, őszinte beszélgetések időszaka. nem mindent kell rögtön megoldani, de sokmindent megnevezhetünk, nevén nevezhetünk, megfogalmazhatunk, és őszintén, nyugodtan, szeretetteljesen beszéljük meg
4- gondoskodj magadról, mintha másról gondoskodnál - engedd meg magadnak, szánj időt, adj időt magadnak, visszahúzódni. bármit, amire szükséged van, amire vágysz, akár nyugalom, akár jó étel, akár egy védett tér.
5- túlnőni önmagadon, de ne erőltess semmit, ne terheld túl magad - kisebb, biztos lépések most sokkal hatásosabbak, mint nagy, impulzív döntéseknek.
Kapcsolódj ma ezzel a gyönyörű Holdasszonysággal, aki ismeri a harmónia gyógyító erejét, de az álharmónia mérgét is.
Namastē🪔
Amit mi nevelésnek nevezünk, az nem egyéb, mint az agy programozása abban a korai szakaszban, amelyben még formálható. Az emberiség jövője a neveléstől, ettől a változtatható programrendszertől függ. Az emberiség történelme lényegében ennek a programozásnak a fokozatos változását tükrözi, és ha bárki összehasonlítja önmagát egy vad emberevővel, beláthatja, hogy az egyetlen lényegbevágó különbség kettejük eltérő nevelési programjában van. Ebből az következik, hogy a nevelés az emberiség egyik legfontosabb tevékenysége. Csodálatos lehetőségek felé nyit kaput, de ugyanakkor szörnyű veszedelmeknek teszi ki az emberiséget. - Szent-Györgyi Albert
2 months ago | [YT] | 19
View 1 reply
Indagram
Talán te is érzed most…
mintha kinőtted volna az életed.
Nem történt semmi „drámai”,
minden még működik valahogy…
de belül már tudod:
ez így nem az igazi.
És lehet, hogy azt gondolod,
hogy valami nincs rendben veled.
Pedig valójában nem szétesel.
Hanem átalakulóban vagy.
Egy régi identitásod csendben feloldódik…
és egy új szeretne megszületni.
Ez a köztes tér viszont kényelmetlen.
Zavaros.
Néha fárasztó.
Néha dühös is vagy.
És tudod mit?
Ez teljesen rendben van.
Mert nem a tisztánlátás hiányzik.
Hanem a bátorság.
A bátorság, hogy meglépd azt,
amit már régóta érzel.
Mert innen már nincs igazán visszaút.
Csak előre.
Egyre közelebb önmagadhoz.
✨
Ha most ebben a folyamatban vagy,
nem vagy egyedül.
Gyere, sétáljunk egyet, és elmélyülünk kicsit ezekben a gondolatokban... itt láthatod a videót: https://youtu.be/28_nOK2V9u8?si=8eFUl...
Te is érzed ezt az átmenetet most az életedben?
Namastē🪔
2 months ago (edited) | [YT] | 16
View 0 replies
Indagram
🌞✨
Valami véget ért…
és most valami elindul.
De nem úgy, ahogy azt várnánk.
Az elmúlt napok…
nem tudom, Te hogy vagy vele,
de én nagyon erősen éreztem.
Mintha hullámok jöttek volna.
Egymás után.
Néha csendesebben, néha szinte elsöprően.
És közben ott volt az az érzés is, hogy
valami készül.
Nem kívül…
hanem belül.
A Halak Újhold…
tényleg nem „csak” egy Újhold volt.
Inkább egy feloldódás.
Valami, amit eddig tartottál…
egyszerűen kicsúszott a kezedből.
És lehet, hogy nem is tudod pontosan megfogalmazni, mi az.
Csak érzed, hogy
már nem ugyanaz.
És most itt vagyunk.
Tavaszi napéjegyenlőség.
A Nap belép a Kosba.
Elindul egy új kör.
De közben érdekes…
mert én nem azt érzem, hogy „na, akkor most menjünk, csináljuk”.
Hanem inkább azt, hogy
valami most kezd életre kelni bennünk.
Lassan.
Belülről.
A Merkúr is most áll meg.
Vége a hátrálásnak.
És talán ezért is…
mintha egy kicsit tisztulna a kép.
Nem teljesen.
De már nem az a köd van, mint eddig.
És közben még mindig ott van ez az egész intenzitás…
a Kala Sarpa,
a Szaturnusz–Neptunusz utórezgése…
szóval nem „könnyű”.
De már nem ugyanaz a nyomás.
Tudod, mi jött ma nagyon erősen?
Az, hogy…
teljesen mindegy, mit látnak a szemeid.
Az számít, amit a szíveddel érzel.
Mert most nem az visz tovább, amit „logikusan értesz”.
Hanem az, amit érzel.
Ami megmozdul benned.
Ami hív.
És lehet, hogy ez még nem tiszta.
Lehet, hogy még csak egy érzés.
Egy irány.
Egy sejtés.
De már ott van.
És igen…
közben a test is dolgozik.
Fáradtság.
Kimerültség.
Talán alvás sem az igazi.
Néha feszül a test.
Néha egyszerűen csak „sok”.
Én azt érzem, hogy most nem az a dolgunk, hogy „túltoljuk”.
Hanem inkább az, hogy
kicsit visszavegyünk.
figyeljünk.
és engedjük, hogy történjen.
Menj ki a természetbe.
Mozogj, de ne erőből.
Igyál.
Lélegezz.
És főleg…
légy magaddal egy kicsit kedvesebb, mint szoktál.
És tudod mi a legérdekesebb?
Hogy közben…
valahol mélyen
mégis van bennünk egy kíváncsiság.
Talán ezért mondtad te is:
„Átmenetben vagyok, és kíváncsian várom önmagam.”
Szerintem most pontosan itt tartunk.
Nem megérkezve.
De már nem ott, ahol voltunk.
Valahol a kettő között.
És lehet, hogy ez a legfontosabb rész.
Namastē 🕉️
3 months ago | [YT] | 26
View 1 reply
Indagram
✨ Március 18–19. – „A lélek túlcsordulása, az igazság ébredése”
Valami feszít. Valami árad. Valami már nem tartható vissza.
A Halak mélysége most teljesen megnyílik…
Talán Te is érzed, az energiahullámok csak úgy áramlanak, zúdulnak ránk, készülődés zajlik
De mégis, “nem rossz” érezni ezeket a hullámokat. Érezni és reagálni rájuk, és akkor érzed azt a valakit, érzed, hogy megmozdul benned valami
És mégis, ebben a hullámzásban gyógyulás folyik
Átállítás, átprogramozás, átformálás, átalakítás,
megváltás
A Vénusz-Jupiteri hatás
→ az érzések, a vágyak, a kapcsolódás iránti igény
túlcsordulhat
→ miközben a világ felé mutatott szerepeink, elvárásaink
nem tudják ezt lekövetni
💧 Szív vs. külső világ
💧 intimitás vs. megfelelés
💧 lélek vs. struktúra
És közben…
a Nap szextilben Uránusszal ✨
→ hirtelen felismerések
→ sorsszerű találkozások
→ „megvilágosodás” egy kapcsolatban
Valaki, valami tükröt tart.
És ez a tükör most nem kímél –
de felszabadít.
🪩 És ami a háttérben zajlik…
Halak Újhold előtt vagyunk → teljes elengedés, lezárás
Tavaszi napéjegyenlőség küszöbén → új ciklus születik
Merkúr retrográd → nem kifelé, hanem befelé haladunk
Kala Sarpa energia → sorsszerűség, intenzív belső nyomás
Ez nem „könnyű” időszak.
Ez igazi átírás.
🪔 Napi üzenet
Nem kell most mindent megérteni.
Nem kell mindent kimondani.
De:
👉 figyeld, mi az, ami túl sok
👉 figyeld, mi az, ami nem őszinte már
👉 figyeld, hol próbálsz még kapaszkodni valamibe, ami már elengedett téged
🗝️ Kulcsenergia
Engedd, hogy érezz.
De ne veszítsd el magad az érzésekben.
Hullámok között, hullámzásban haladni nagyon sok energiát vesz igénybe, fáradtság, kimerültség, de talán Te sem alszol mostanában.
Gyógyító,tisztító, méregtelenítő rendszereink remekül működnek. Erős testi verejtékezés, gerinc- és izületi fájdalmak. Türelem. Fogadd el. Ne küzdj, ne harcolj ellene. Beszélj a testeddel, legyél magaddal gyengéd, szerető és gondoskodó.
Menj ki a természetbe. Mozogj, gyengéd, lágy mozdulatokkal. Igyál sokat
Kíméld magad. A túl nagy nyomás most nem jó.
Túl sok erő. Túl sok akarok. Túl sok extrém
🪷 Záró gondolat
Ez a pár nap nem véletlenül ilyen intenzív.
A lélek most készül
egy teljesen új minőségre.
És mielőtt megszületik az új…
minden, ami nem valódi – feloldódik.
Namastē🕉️
3 months ago | [YT] | 17
View 0 replies
Indagram
Kala Sarpa jóga (március 30-ig)
Egy különleges, hullámzó energetikai térben vagyunk: a Kala Sarpa jóga időszakában.
A „Kala” jelentése idő, a „Sarpa” kígyó – azaz az Időkígyó aktiválódik. (ne tévesszen meg, a Sárkányok...)
Ez az az állás, amikor minden bolygó a Holdcsomópontok, Rahu (a kígyó feje) és Ketu (a kígyó farka) közé rendeződik. Az ég egyik fele megtelik, a másik kiürül – és ezzel egyfajta energetikai „zártság” jön létre.
Ez az időszak:
– fokozza a belső hullámzásokat
– kollektív szinten polarizál
– és könnyen hoz bizonytalanságérzetet
Fontos megérteni: nem minden, amit most érzel, személyes.
Ez egy kollektív tér, amely mindannyiunkat mozgásba hoz. Lehet, hogy most olyan dolgokat is magadra veszel, amelyek valójában kollektív mozgások részei.
A folyamat iránya Rahutól a Ketu felé mutat – a vágytól az elengedésig.
Ami most nagyon húz, hajt vagy feszít, később kiüresedhet, vagy átalakulhat.
Egy gyönyörű kép szerint ez az időszak olyan, mint amikor bizonyos összefüggések „feltekerednek” bennünk. Nem látjuk még (mindig - fogyatkozások utáni első újhold előtt állunk) tisztán a teljes képet – de valami már nagyon dolgozik a mélyben.
A Kala Sarpa egyfajta energetikai feltekeredés. Dolgok összesűrűsödnek, nem látjuk őket tisztán, de minden egy irányba húz. DE ez köztes állapot, nem egy végleges állapot, hanem oldódás előtti, kibomlás előtti állapot. És ami most összegabalyodik, az később új rendben bomlik ki.
A Kala Sarpa jóga nem folyamatos nyomás:
a Hold ciklikusan megszakítja ezt az állapotot, így lesznek könnyebb, fellélegzőbb napok is.
Addig is:
✨ légy türelmes magaddal
✨ ne akarj mindent azonnal megérteni
✨ és figyeld, mi az, ami most igazán megmozdul benned
Ez az időszak nem most kezdődött.
Tavaly nyáron, az Oroszlánkapu és a Szíriusz-portál idején már beszéltünk erről a „kozmikus resetről” – egy mély újrarendeződés indult el akkor.
Az őszi fogyatkozások tovább bontották ezt a folyamatot,
és most kezd összeállni a kép:
mi miért történt, és mit kellett elengedni.
Most, a Kala Sarpa időszakában, a hátráló Merkúrral és az erős kollektív hatásokkal, sokan tapasztalhatnak:
– mentális ködösséget
– kimerültséget
– és egyszerre vágyat rendre, igazságra, tisztaságra
miközben kívül és belül is káosz érzékelhető.
Ez nem visszalépés. Hanem az átrendeződés egy mélyebb fázisa.
Ez a két hét egy nagyobb folyamat része.
A március 19-i Újhold, a Merkúr retrográd utolsó napjai és a március 21-i napéjegyenlőség együttesen egy kaput nyitnak az új ciklus felé.
A Kala Sarpa most előkészít: összerendez, felteker, és rámutat arra, ami már nem vihető tovább.
Hogy az új valóban tiszta térbe érkezhessen.
Nem véletlen, hogy most ennyire intenzív minden – egy új fejezet küszöbén állunk. Egy új ÉRA kezdődik...
Namastē🪔
3 months ago | [YT] | 7
View 0 replies
Indagram
Március 15. – „A visszatartott igazság most hangot kér.”
A mai nap energiája erős belső feszültséget hozhat.
A hátráló Merkúr találkozik a Marssal, ráadásul a Rahu (felszálló Holdcsomópont) közelében – így a gondolatok, kimondott szavak és indulatok most különösen nagy erővel hatnak.
Lehet, hogy régóta visszatartott mondatok, érzések vagy igazságok törnek felszínre.
☝🏻A kérdés azonban nem az, hogy kimondjuk-e, hanem az, HOGYAN.
A Mars türelmetlen lehet, a Merkúr pedig most visszafelé halad – ezért könnyen születhetnek félreértések, éles reakciók vagy túl gyors döntések.
A mai nap valódi kulcsa:
✨ tudatosítani a gondolatainkat
✨ felelősséget vállalni a szavainkért
✨ és a belső feszültséget magasabb szintre emelni.
Ez egy különösen erős időszak lehet
– imára,
– mantrákra,
– megerősítésekre,
– meditációra,
vagy egy őszinte, szívből jövő beszélgetésre.
🪔A belső szavak most talán még fontosabbak, mint azok, amelyeket kimondunk.
Ma figyelj arra, hogy a szavaid ne sebezzenek – hanem hidakat építsenek.
Kerüld a vitákat, különösen spirituális vagy hitbéli témákban.
Most nem a meggyőzés ideje van, hanem a belső igazság meghallásáé.
✨ Mielőtt megszólalsz, kérdezd meg magadtól:
Amit mondani készülök – az épít vagy rombol?
Namastē ❤️🤍💚
3 months ago | [YT] | 11
View 3 replies
Load more